Dynamo má první body v sezoně, porazilo Bohemku

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 20.08.2023 18:28

Prvního bodového zisku v nové sezoně se dočkali fotbalisté českobudějovického Dynama. V 5. kole FORTUNA:LIGY dnes doma porazili Bohemians 1905 jednoznačně 3:0. V příštím kole pojedou Jihočeši do Ostravy.

Dynamo České Budějovice - Bohemians 1905 3:0 (1:0)

Ačkoliv výsledek vypadá jednoznačně, obraz hry tomu neodpovídal. Obě mužstva oko diváka příliš předvedenou hrou nepobavila, ale pro Jihočechy je důležitá výhra, protože po čtyřech kolech byli bez bodů. V prvním poločase se nuda na hřišti rozplynula v jeho samém závěru. Nejdříve ve vyložené šanci hostující Köstl těsně minul domácí branku. Poté kopalo Dynamo tři rohy v řadě za sebou a z toho posledního se hlavou prosadil Adediran a domácí před odchodem do šaten tak notně uklidnil.

Z Dynama spadla nervozita a v úvodu druhého poločasu bylo nebezpečnější. V 57. minutě měl na noze druhý gól Čermák, ale jeho pokus bránící hráči Bohemians zblokovali na roh. Po něm se míč dostal k Suchanovi, směr jeho střely změnil hlavou Havel, který zvýšil na 2:0. Dynamo potvrdilo vítězství v 89. minutě, kdy po přihrávce Ondráška pohodlně přidal třetí gól střídající Osmančík.

Branky: 45+2. Adediran, 58. Havel, 89. Osmančík. Rozhodčí: Petřík - Váňa, Leška - Zelinka (video). ŽK: Havel (Č. Budějovice).
Diváků: 3756.

Dynamo: Janáček - Broukal, Havel, Čoudek (22. Králik), Trummer - J. Hora, Čermák (75. Skalák) - Čmelík (63. Osmančík), Suchan (75. Hellebrand), Adediran - Ondrášek. Trenér: Nikl.

Bohemians: Reichl - Hůlka, Křapka (78. Necid), Hybš - Köstl (61. Kovařík), Jindřišek, Beran (61. Hrubý), Dostál - Matoušek (30. Prekop), Kozák - Puškáč (61. Mužík). Trenér: Veselý.

Marek Nikl (trenér Dynama): "Obrovsky důležité vítězství, tři body. Dokázali jsme tři góly dát a žádný nedostat, takže samá pozitiva. Jsem strašně rád za kluky. Že to zvládli, že za tím šli. Zaslouženě jsme zvítězili. Kluci splnili to, co jsme si před zápasem předsevzali. Ani jsem dneska neměl obavy, byli odhodlaní, šli za tím a za snahu jsme byli odměnění."