Bída Dynama pokračuje, doma dostalo od Plzně "bůra"

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 13.08.2023 20:35

Bída fotbalistů českobudějovického Dynama v letošní sezoně pokračuje. Dnes prohráli ve 4. kole FORTUNA:LIGY doma s Plzní vysoko 2:5 a v tabulce jsou poslední bez bodu. Za týden znovu doma přivítají Bohemians 1905.

Dynamo České Budějovice - Viktoria Plzeň 2:5 (1:2)

Hostům vyšla parádně hned úvodní desetiminutovka. V osmé minutě se z velké dálky trefil Traoré a o dvě minuty později přidal druhou branku Šulc, který v nedávné době působil na jihu Čech. Krátce před přestávkou proměnil pokutový kop po ruce Hejdy Jakub Hora a vykřesal domácím naději. Ale hned po změně stran skóroval Bucha, v 72. minutě přidal svou druhou branku v utkání Šulc a rázem to bylo 1:4. Vzápětí sice přišlo snížení Osmančíka, což ale bylo ze strany Dynama vše. V nastaveném čase pak zkompletoval hattrick ze značky pokutového kopu Šulc.

Branky: 45+3. J. Hora (pen.), 74. Osmančík – 8. Traoré, 10. Šulc, 46. Bucha, 72. Šulc, 90+2. Šulc (pen.). ŽK: Králik, Ondrášek, Čmelík - Šulc. Rozhodčí: Volek – Vlček, Antoníček. Diváků: 4723.

Dynamo: Janáček – Broukal (68. Osmančík), L. Havel, Králik – V. Hora (46. Čmelík), J. Hora, Čermák, Trummer – P. Hellebrand (80. Hais), Suchan (46. Adediran) – Ondrášek.

Plzeň: Staněk – Hejda, Hranáč, Dweh – Kopic (90+3. Holík), Bucha, Kalvach, Traoré (81. Vlkanova), Cadu (81. Jemelka) – Šulc, Durosinmi (70. Kliment).