V prvním semifinále skupiny o umístění Dynamo otočilo s Libercem dvoubrankové manko

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 07.05.2023 17:47

Úvodními dvěma semifinálovými duely odstartovala dnes ve fotbalové FORTUNA:LIZE skupina o umístění, v níž se mužstva na sedmé až desáté příčce utkávají vyřazovacím způsobem na dva zápasy o prémii milion korun a lepší nasazení do domácího poháru. Zatímco se Mladá Boleslav rozešla s Hradcem Králové bez branek, českobudějovické Dynamo doma porazilo Liberec 3:2, přestože v 10. minutě prohrávalo už 0:2. Odvety jsou na pořadu v sobotu 13. května.

Dynamo České Budějovice - Slovan Liberec 3:2 (2:2)

Úvod zápasu byl pro Jihočechy hrůzostrašný. Než se pořádně rozkoukali, dvakrát inkasovali. Nejdříve Čavošovu chybu potrestal Olatunji, poté se přesně z vápna trefil Tupta. Domácí sice byli otřeseni, ale rychle se zvedli a díky Hellebrandovi v 25. minutě snížili. Liberec sice znovu skóroval, ale po posouzení videorozhodčího gól neplatil, protože padl z ofsajdu. Na konci prvního poločasu Dynamo vyrovnalo, když se štěstím skóroval Adediran, jehož nepovedenou střelu nešťastně tečoval do vlastní sítě liberecký obránce.

Ve druhé půli domácí obrat ve skóre dokonali, když se po Horově přímém kopu hlavou prosadil Králik. A mohlo být ještě veseleji, ale střely Čavoše a Hellebranda skončily na tyči liberecké svatyně. Naproti tomu ale mohlo být v posledních vteřinách srovnáno, když Tupta bombou napálil míč do břevna, od kterého se odrazil na brankovou čáru a poté ven. Zajímavostí zápasu jsou rozdané žluté a červené karty. Na obou stranách padly dvě žluté a jedna červená, přičemž je doostali pouze dva hráči, a to domácí Čermák a hostující Červ.

Branky: 25. Hellebrand, 41. Adediran, 50. Králik – 7. Olatunji, 10. Tupta. ŽK: 16., 90.+4 Čermák – 79., 84. Červ. ČK: 90+4. Čermák – 84. Červ. Rozhodčí: Krejsa – Kotík, Dresler. Diváků: 3246.

Dynamo: Šípoš – Čoudek (71. Broukal), Havel, Králik – Čmelík (17. Sluka), Čavoš (86. Matoušek), Čermák, Penner (71. Potočný) – Hellebrand, Adediran (71. Hais), J. Hora.

Liberec: Bačkovský – Purzitidis, Prebsl, Plechatý – Fukala (46. Preisler), Varfolomejev (57. Doumbia), Frýdek, Valenta (46. Červ), Ghali (75. Polyák) – Olatunji (57. Rabušic), Tupta.