V důležitém zápase Dynamo porazilo Baník a získalo tři zlaté body

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 19.03.2023 16:37

Fotbalisté českobudějovického Dynama porazili včera ve 24. kole FORTUNA:LIGY na svém hřišti Baník Ostrava 2:1 a získali tři důležité body.

Dynamo České Budějovice - Baník Ostrava 2:1 (1:1)

Domácí šli do vedení ve 29. minutě po vlastním gólu ligového debutanta Zdeňka Říhy. V 45. minutě srovnal z přímého kopu Jiří Fleišman, duel dosavadních sousedů v tabulce ale rozhodl v 61. minutě premiérovou trefou v nejvyšší soutěži záložník Marcel Čermák.

Branky: 29. vlastní Říha, 61. Čermák - 45. Fleišman. Rozhodčí: Berka - Vlček, Šimáček - Adámková (video). ŽK: Plavšič (Ostrava). Diváků: 4392.

Dynamo: Šípoš - Sladký, Havel, Králik - Čolič, Čermák (86. Čavoš), Hellebrand (86. Broukal), Potočný (78. Mršič) - Adediran (55. Penner), Škoda, Zajíc (78. Matoušek). Trenér: Nikl.

Ostrava: Laštůvka - Sanneh (86. Juroška), Říha, Pojezný, Fleišman (78. Šehič) - Kaloč - Cadu (86. Smékal), Šín (72. Tijani), Kuzmanovič (78. Miškovič), Plavšič - Almási. Trenér: Hapal.

Tomáš Zápotočný (asistent trenéra, Dynamo): "Pro nás to byl jeden z klíčových zápasů, navíc před reprezentační pauzou. Na Baník jsme se dobře připravili a utkání jsme zvládli po všech stránkách. Smekám před týmem, jak odmakal zápas po taktické i herní stránce. Cením si i toho, že nás nepoložil ani inkasovaný gól těsně před poločasem. Hráči byli pořád v utkání, snažili se neustále držet soupeře pod tlakem. Ostrava nám to i trochu ulehčila, že nepresovala a hrála v bloku, měli jsme klid na rozehrávku. Pro nás jsou to zlaté tři body."

Pavel Hapal (Baník): "Přijeli jsme s úmyslem hrát pozorně vzadu a nedělat jednoduché chyby. To se docela dařilo, ale byli jsme hodně pasivní a nevyhrávali jsme osobní souboje. Problémy nám dělal pomalu každý dlouhý míč za obranu a nedařilo se nám dohrát situace ani v ofenzivě. Série bez vítězství je na hráčích znát, i na naší hře. Na konci podzimu i na začátku jara jsme hráli úplně jinak, víc jsme si věřili, byli jsme přesnější v kombinaci. Bohužel na nás leží deka. Ven se z toho dostaneme jedině tvrdou prací, žádný jiný návod není. Vnímáme i propad tabulkou, ale s takovou hrou je složité bodovat. Dopředu nejsme nebezpeční a vzadu děláme chyby, nejsme schopní odehrát zápas s nulou."