Mizérie Dynama v lize trvá, doma podlehlo Liberci

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 05.02.2023 19:02

V 18. kole FORTUNA:LIGY prohráli dnes fotbalisté českobudějovického Dynama doma s Libercem 0:2 a jejich výsledková mizérie na vlastním hřišti stále trvá.

Dynamo České Budějovice - Slovan Liberec 0:2 (0:1)

V první půli nebezpečnější byli hosté. Hned ve druhé minutě se dostal do šance Frýdek, Janáčka ale nepřekonal. Další pozornost na sebe domácí brankář upoutal ve 27. minutě. Liberecký Olatunji nevymyslel špatné zakončení, ale jeho střelu na vzdálenější tyč Janáček vyrazil. Dynamo působilo po celé utkání nejistě především v defenzivě, na což před přestávkou doplatilo. Frýdek balon posunul proti noze Červa, na jehož střelu k tyči Janáček nedosáhl. Liberec mohl v nastaveném čase navýšit vedení. Jenže Frýdek branku přestřelil.

Také po přestávce byl nebezpečnější Liberec. Hned ve 49. minutě mohl skórovat Preisler, ale jeho střelu zlikvidoval Janáček. Když už v 58. minutě Preisler skóroval, rozhodčí jeho zásah neuznali kvůli ofsajdu Frýdka. Právě on měl v 67. minutě na noze druhý gól. Svou akci zakončil střelou, kterou z brankové čáry odhlavičkoval Čermák. Naděje Jihočechů na bodový zisk pak srazil Nigerijec Adediran, jenž v rozmezí sedmi minut dostal dvě žluté karty a Dynamo tak hrálo od 77. minuty v oslabení. Definitivní podobu výsledku dal v 87. minutě Rondič z pokutového kopu, kterému předcházel zákrok Janáčka na střídajícího Ghaliho.

Branky: 41. Červ, 87. Rondić (pen.). Žluté karty: Čolič, Penner, Hora, Potočný, Janáček, Adediran (CEB). Červené karty: 77. Adediran.
Rozhodčí: Starý – Kubr, Slavíček. Diváků: 1752.

Hlasy trenérů:

Tomáš Zápotočný (Dynamo): „Jsem zklamaný z výsledku i předvedené hry. Liberec nás předčil ve všem, v agresivitě, v zakončení, v efektivitě. První poločas byl z naší strany hodně ustrašený a bojácný, po přestávce jsme to trochu zlepšili, ale i tak to byl náš nejhorší zápas od té doby, co tady jako trenéři jsme. Připadalo mi, že hráči byli přemotivovaní, hodně faulovali, byli hodně agresivní. Kluci vůbec nebyli nastaveni hlavou na to, co chceme hrát. Liberec hrál jednoduše na brejky a my jsme mu to sežrali. My jsme nenavázali na to, co jsme předvedli na Slovácku a proti Hradci Králové, nebyli jsme vůbec nebezpeční a ještě nás podržel brankář."

Luboš Kozel (Liberec): „Vyhráli jsme venku a myslím si, že to bylo i zasloužené. Během utkání jsme si vytvořili řadu šancí, akorát ta efektivita byla nízká, proto bylo utkání dlouho nerozhodnuté. Musím hráče pochválit za dnešní výkon, pracovali jsme hlavně dobře směrem do defenzivy. Oproti minulému utkání jsme trochu změnili rozestavení a ta taktika nám vyšla. Většina hráčů podala velmi dobrý výkon, i když byla řada situací, které jsme mohli vyřešit lépe. Ale důležité je i to, že jsme se do koncovky dostávali. Snažíme se hrát čistě, abychom nefaulovali a domácí hráli dneska tvrdě."