Dynamo doma konečně vyhrálo, porazilo Brno

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 05.11.2022 19:47

Poslední letošní mistrovské utkání ve FORTUNA:LIZE a konečně první domácí vítězství. Fotbalisté českobudějovického Dynama dnes v 15. kole nejvyšší soutěže porazili Zbrojovku Brno 3:2. Utkání to nebylo bůhvíjak pohledné, ale pět branek diváky určitě uspokojilo.

Dynamo České Budějovice - Zbrojovka Brno 3:2 (1:0)

Nepříliš zajímavý první poločas přinesl přece jen několik světlých okamžiků. V 11. minutě Skovajsa na poslední chvíli vyhlavičkoval z brankové čáry tečovaný centr hostujícího Musy. Prvně jmenovaný pak ve 38. minutě prudkou ranou prověřil Berkovce, jenž míč vyrazil jen tak tak hrudí. Skóre se změnilo v nastavení první půle. Po centru Sladkého si v pokutovém území našel míč obránce Havel a hlavou otevřel skóre.

Brno srovnalo krok hned v úvodu druhé půle. Kousek za hranicí pokutového území si zpracoval míč Ševčík a střelou levačkou překonal brankáře Janáčka. Dynamo se pak chvíli hledalo, ale po pár minutách zabralo a otočilo vývoj zápasu ve svůj prospěch. Pomohl jim k tomu obránce Brna Hlavica, který si v 59. minutě nohou srazil do vlastní branky centr Hory. Zbrojovka o osm minut později také skórovala, ale parádní trefa nůžkama Řezníčka neplatila kvůli ofsajdu. Devět minut před koncem přidali domácí třetí branku. Střet Hlavici s Havlem v šestnáctce hostů vyhodnotil po konzultaci s videorozhodčím hlavní sudí jako faul a Hora se s penalty nemýlil. Chvíli nato však Texl hlavou snížil a v šestiminutovém nastavení měl na kopačkách vyrovnání Řezníček, ale míč špatně trefil a následný pokus skončil nad brankou.

Branky: 45.+2 Havel, 59. vlastní Hlavica, 81. Hora z pen. – 47. Ševčík, 85. Texl. Rozhodčí: Nehasil – Machač, Šimáček – Petřík (video). ŽK: Hlavica, Blecha (oba Brno). Diváků: 2475.

České Budějovice: Janáček – Sladký, Havel, Králik, Skovajsa – Čmelík, Čavoš, Hora, Hellebrand (90.+3 Broukal), Mršič (75. Penner) – Zajíc. Trenér: Lerch.

Brno: Berkovec – Hrabina, Hlavica (83. Blecha), Šural, Granečný – Texl, Souček (68. Falta) – Alli (68. Pachlopník), Ševčík, Hladík (68. Rogožan) – Řezníček. Trenér: Dostálek.

Jiří Kladrubský (asistent trenéar Českých Budějovic): "Po odvolání trenéra Webera jsme se snažili něco přenést na hráče a snad se nám to povedlo. Fotbal není složitý, a když máte vnímavé hráče jako máme my, tak jsem neměl obavy. Vysoké napadání, které jsme dnes předváděli, bude v lize platit na každého soupeře. Škoda, že jsme brzy po začátku druhého poločasu inkasovali. Pak jsme byli trochu nervózní. A infarktový byl také závěr. Ale pořád jsem klukům věřil a taková výhra potěší. Navíc my jsme ji doma potřebovali, protože jsme to předtím výsledkově nezvládali. Jako hráč si nepamatuju, že bychom poprvé doma zvítězili až v posledním podzimním zápase. Ale zaplaťpánbůh za tu výhru. Tohle utkání jsme potřebovali zvládnout a teď můžeme jet s čistou hlavou příští týden na Spartu."

Richard Dostálek (trenér Brna): "Hráli jsme dva rozdílné poločasy. Ten první byl z naší strany hodně špatný. Nepovedl se nám vstup do utkání, projevovala se na nás nervozita, ztráceli jsme hodně míčů a kupili jsme moc nepřesností. I tak se nemělo stát, že jsme v závěru půle obdrželi gól, což nás pak samozřejmě trošku přibrzdilo. Ve druhém poločase jsme už byli aktivnější, odehráli jsme zajímavý zápas a dokázali jsme vstřelit i góly. Při penaltovém zákroku byl míč už dávno pryč. Ptal jsem se na to hráčů, prý tam kontakt byl, ale byl neúmyslný. Musíme se i podívat na gól Jakuba Řezníčka, který nebyl uznaný kvůli ofsajdu. Zdálo se mi, že tam byl v objetí s hráčem soupeře, tak je otázka, jestli se do této pozice vracel z ofsajdu."