Českobudějovicko Českokrumlovsko Jindřichohradecko Písecko Prachaticko Strakonicko Táborsko

► Galerie [Foto: Václav Brom]

První mezinárodní svatba u věží Temelína

TEMELÍN - 09.08.2015 15:58 - Aktualizováno: 09.08.2015 15:59


V sobotu 8. srpna se ostrůvku v parku pod zámečkem Vysoký Hrádek uskutečnila první mezinárodní svatba. Své ano si zde řekla Chih-Ting Yu z Tchajwanu s Jiřím Koubkem, který má trvalé bydliště v obci Temelín. "Pro mě je to první mezinárodní svatební obřad. Před lety takový obřad vedl můj předchůdce přímo na úřadě v obci Temelín, když nevěsta byla z Indie," říká oddávající starosta Petr Macháček.

Mezinárodní obřad znamená pro úřad náročnou přípravu. "Především nevěsta musela dodat celou řadu oficiálně přeložených dokumentů k narození, bydlišti, která jsou potřeba podle českého právního řádu. Tato příprava začala již před čtyřmi měsíci," upřesňuje starosta. Vlastní obřad musel být i tlumočen.

Snoubenci se seznámili na Tchajwanu, kde studovali podobný doktorandský program. V současnosti na Tchajwanu i žijí. "Já mám již studium za sebou a pracuji v místní akademii věd, moje manželka ještě studuje. Do budoucna však plánujeme usadit se tady v České republice. To ovšem do značné míry bude záviset na dostupnosti pracovních příležitostí," říká Jiří Koubek.

Svatbu začali snoubenci podrobněji pánovat zhruba před půl rokem, ale místo si vybrali již loni na podzim. "Je to značně neobvyklé místo, navíc v místě mého trvalého bydliště," doplnil ženich, který se netají ani svým názorem na využívání jaderné energetiky. "Obecně jadernou energetiku podporujeme. Ovšem mělo by se více investovat do výzkumu na využití použitého paliva. Nelze skladovat jaderný odpad s tím, že se za 50 let pro jeho uložení či využití najde nějaké řešení," říká za novomanžele Jiří Koubek.

Mezinárodní svatba byla letos sedmým svatebním obřadem a celkově již 74.

armSouvisející zprávy

Rekordní léto v temelínském infocentru

03.09.2016 13:14

U chladicích temelínských věží v sobotu strašilo

23.05.2016 10:58

U Temelína se bude v sobotu kouzlit

19.05.2016 12:17

Ochranná budova kolem reaktoru prvního bloku Temelína obstála při testu těsnosti

13.08.2015 11:03

První mezinárodní svatba u věží Temelína

09.08.2015 15:59