Mountfield končí, do semifinále play off jdou Vítkovice

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 13.03.2011 22:20

Hráči Vítkovic si zahrají semifinále play-off hokejové extraligy. V šestém utkání vyhráli dnes na ledě Českých Budějovic 2:0 a celkově čtvrtfinálovou sérii poměrem 4:2. HC Mountfield České Budějovice - HC Vítkovice Steel 0:2 (0:2, 0:0, 0:0).

Úvodní dvacetiminutovka, to byl obraz nervozity a nemohoucnosti domácích. Celkem deset minut měli možnost hrát Jihočeši v početní převaze, z toho jednou dokonce téměř čtyři minuty v kuse. Nic z toho však nevytěžili. Naopak mohli inkasovat od Burgra, který ujel v páté minutě v oslabení, ale Kovář kryl. První gól padl ve třinácté minutě. Vítkovický Tomas rozjezdil domácí obranu, puk převzal Szturc, nahrál Vosátkovi a ten nezaváhal - 0:1. A aby toho nebylo málo, tak sedmadvacet sekund před koncem byl stav 0:2. Marek Malík využil po 20 sekundách přesilovku.

Ve druhé třetině domácí vyvinuli místy drtivý tlak, ale bez gólového efektu. Vítkovice se soustředili na pevnou obranu a to jim v pohodě vycházelo. V závěrečné části pak střeleckou nemohoucnost domácích podtrhla přesilová hra pěti proti třem, trvající 32 sekund. V tu chvíli začaly pracovat nervy. Budějovický Jiří Šimánek šel po trestu do konce utkání předčasně do sprch. Domácí pak zkusili i hru bez brankáře, ale bylo už pozdě.

Domácí v posledním utkání sezóny nevstřelili gól, což se jim stalo s Vítkovicemi v letošním play-off podruhé.

Branky a nahrávky: 13. Vosátko (Szturc, Tomas), 20. Malík (Ujčík, Burger). Rozhodčí: Hradil, Jeřábek - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 8:10, navíc Šimánek (CB) 10 + do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 6421.

HC Mountfield České Budějovice: Jakub Kovář - Vykoukal, Vydarený, Kolarz, Ptáček, Novák, Šulc - Šimánek, Mikeska, Burian - L. Květoň, Kašpařík, Pletka - Kuchejda, Mertl, R. Pšurný - Červený, Langhammer, Podlešák.

HC Vítkovice Steel: Málek - Vosátko, Malík, Ovčačík, Trnka, Punčochář, Ficenc, Bartoň, Rehák - Huna, Húževka, Strapáč - Ujčík, Burger, Káňa - Pohl, Vrána, Klimek - Szturc, J. Sýkora, Tomas.