Mountfield dnes vyhrál, sérii srovnal na dva dva na zápasy

ČESKÉ BUDĚJOVICE/OSTRAVA - 08.03.2011 21:15

Jen pro silné nervy, především ty jihočeské, byl dnešní čtvrtý zápas čtvrtfinále play off mezi domácími Vítkovicemi a hostujícím Mountfieldem České Budějovice. Do utkání šli Moravané za stavu 2:1 na zápasy a s vidinou toho, že i další zápas (11.3.) budou znovu hrát na domácím ledě. Jihočeši se však semknuli a po výborném výkonu dnes zvítězili tři jedna. HC Vítkovice Steel - HC Mountfield České Budějovice 1:3 (0:1, 0:1, 1:1).

V dosavadním průběhu této série platí, že kdo dá první gól, vyhraje. Potvrdilo se to i dnes a na rozdíl od předchozích klání padla první branka již v úvodní dvacetiminutovce, dokonce již ve druhé minutě. A byl to hodně kuriózní gól - obránce Kolarz nahazoval z rohu kluziště puk před Málkovu branku, vítkovický brankář byl však špatně postavený a Kolarz jej trefil zezadu do kalhot a od nich šel puk k pravé tyči - 0:1. Nejistého Málka pak Jihočeši několikrát ohrozili, ale bez gólového efektu. Na druhé straně výborně chytal Kovář, dnes nejlepší hráč hostů. Také druhý gól do vítkovické sítě padl hodně nezvykle. Ptáček při dvojnásobné přesilovce vystřelil, Malík lapačkou puk pouze nadzvedl a obránce Malík ve snaze kotouč rukou odhodit jej hodil na rameno svého brankáře, od něhož se odrazil za brankovou čáru - 0:2. Závěrečná třetina, to bylo drama, hodné play off. Jihočeši měli možnost zvýšit při přesilové hře, ale nedali. A pak přišel krásný okamžik - Klimek projel celým kluzištěm a překonal Kováře. Tím spustil obrovský tlak domácích, jenže brankář Kovář kanonádě odolával a v kritické chvíli svůj tým podržel. Vítkovičtí přitom nevyužili ani půl minuty trvající přesilovku pěti proti třem. Minutu a dvacet vteřin před koncem začali hrát domácí power play, ale byl to českobudějovický Kašpařík, který v rytmu rozmarného diska vlníc svou pánví dovezl puk do prázdné domácí klece - 1:3.

Branky a nahrávky: 51. Klimek (Trnka) - 2. Kolarz (Gulaš), 25. Ptáček, 60. Kašpařík (Šimánek, Podlešák). Rozhodčí: Fraňo, Hribik - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 8:8. Využití: 0:1. Diváků: 7354.

HC Vítkovice Steel: Málek - Punčochář, Malík, Bartoň, Trnka, Rehák, Voráček, Vosátko - Húževka, Huna, Ujčík, Káňa, Klimek, Pohl, Šedivý, Burger, Sýkora, Szturc, Strapáč, Vrána, Hlinka.

HC Mountfield: Kovář - Vykoukal, Tůma, Ptáček, Kolarz, Novák, Šulc, Kotaška - Šimánek, Mikeska, Květoň, Gulaš, Kašpařík, Pletka, Kuchejda, Mertl, Pšurný R., Červený, Langhammer, Podlešák, Burian.