Po parádním výkonu dnes Vítkovice Jihočeši smetli

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 04.03.2011 22:40

Jako den a noc, takový byl rozdíl ve včerejším a dnešním výkonu českobudějovických hokejistů ve čtvrtfinále Česká pojišťovna play off proti Vítkovicím. Zatímco ve včerejším prvním utkání prohráli po špatném výkonu 1:3, dnes zcela ovládli led a zvítězili 5:0. Srovnali tak sérii na 1:1 a nyní zamíří ke třem zápasům na Moravu. HC Mountfield České Budějovice - HC Vítkovice Steel 5:0 (0:0, 2:0, 3:0).

Dnešní odveta vyšla domácím nad očekávání. Na gól sice čekali téměř polovinu zápasu, ale pak to přišlo. Při vyloučení Káni nahodil ve 28. Minutě puk na Málka obránce Vykoukal a vyražený kotouč dopravil za záda vítkovického gólmana Šimánek. O minutu a 16 vteřin vybuchla Budvar aréna radostí podruhé. Parádní akci předvedl Burian, který roztočil hostující obranu, přihrál Ptáčkovi a ten bombou zvýšil na dva nula. Uklidnění domácí byli na koni, měli zápas plně ve svých rukou a ve třetí třetině zasadili soupeři během dvou minut a deseti vteřin tři smrtící údery. Nejdříve se parádně trefil v čase 47:53 Červený, pak ve 49:37 vyjel bezvadně Kašpařík zpoza branky, nahrál na modrou Šulcovi, který po ledě rozvlnil síťku počtvrté. A za dalších 28 vteřin přišla ještě jedna parádní akce, na jejímž konci dával R. Pšurný na 5:0. Byl to dneska zkrátka jihočeský koncert.

Branky a nahrávky: 28. Šimánek (Vykoukal), 29. Ptáček (Burian), 48. Červený (Burian), 50. Šulc (Kašpařík, Pletka), 51. R. Pšurný (Kuchejda, Vykoukal). Rozhodčí: Hribik, Pešina - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:9. Využití: 1:0. Diváci: 5258. Stav série: 1:1.

HC Mountfield České Budějovice: Jakub Kovář - Vykoukal, Vydarený, Ptáček, Kolarz, Novák, Šulc - Šimánek, Mikeska, L. Květoň - Gulaš, Kašpařík, Pletka - Kuchejda, Mertl, R. Pšurný - Červený, Podlešák, Burian.
HC Vítkovice Steel: Málek - Vosátko, Malík, Punčochář, Voráček, Ovčačík, Trnka, Bartoň, Rehák - Huna, Burger, Szturc - Šedivý, Húževka, J. Sýkora - Pohl, Vrána, Klimek - Ujčík, Káňa, Tomas.