V prvním utkání čtvrtfinále play-off Mountfield prohrál

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 03.03.2011 21:22

Úvodní zápas čtvrtfinálové série České pojišťovny play-off Tipsport extraligy mezi českobudějovickým Mountfieldem a Vítkovicemi domácím hokejistům vůbec nevyšel. Po výměně pořadatelství kvůli konání Davisova poháru ve vítkovické hale začali sérii Jihočeši sice na vlastním ledě, ale nedařilo se jim. HC Mountfield České Budějovice - HC Vítkovice Steel 1:3 (0:0, 0:2, 1:1).

Lepší začátek zápasu si přitom Jihočeši nemohli přát. Hned po dvou minutách hráli přesilovou hru, po jejím uplynutí vzápětí druhou, ale kromě jedné šance je zahráli hodně bídně. To jakoby předznamenalo další průběh zápasu, protože domácí se nemohli dostat do tempa. V deváté minutě se to mohlo změnit, ale Květoň trefil při další přesilovce pouze tyč Málkovy branky. V šestnácté minutě ho, rovněž v početní převaze, napodobil Vykoukal, po jeho dělovce do brankové konstrukce se šli rozhodčí poradit s videorozhodčím, ale gól to nebyl.

Druhou dvacetiminutovku by Jihočeši asi nejspíše rychle vymazali z paměti. Hosté sice také nehráli nijak oslnivě, ale proměnili svou druhou přesilovou hru a šli do vedení, které necelé tři minuty před koncem třetiny ještě navýšili. Teprve v závěrečné dvacetiminutovce to byli ti českobudějovičtí hokejisté, na jaké byli v minulých zápasech diváci zvyklí. Zvýšili pohyb a důraz, zamkli Vítkovice v jejich obranném pásmu a bylo jen otázkou času, kdy sníží. Při vyloučení Káni to byla doslova smršť střel, mířících na Málka, ale ten stále odolával. Až v čase 48:08 vybuchla Budvar aréna radostí. Gulaš vybojoval za brankou Málka puk, poslal ho před brankoviště a důrazný Kašpařík snížil. Když na kostce naskočil čas 57:39, sáhli domácí ke hře bez brankáře, ale místo vyrovnání přišel v poslední minutě trest v podobě třetího gólu z hokejky Pohla.

Branky a nahrávky: 49. Kašpařík (Gulaš) - 23. Ujčík (Káňa, Burger), 37. Pohl (Vrána), 60. Pohl.
Rozhodčí: Hradil, Fraňo - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:1. Diváci: 5380. Stav série: 0:1.

HC MOUNTFIELD: Jakub Kovář - Vykoukal, Vydarený, Ptáček, Kolarz, Novák, Kotaška - Šimánek, Mikeska, L. Květoň - Gulaš, Kašpařík, Pletka - Kuchejda, Mertl, R. Pšurný - Červený, Langhammer (24. Burian), Podlešák.

HC Vítkovice Steel: Málek - Vosátko, Malík, Punčochář, Voráček, Ovčačík, Trnka, Bartoň, Rehák - Huna, Burger, Szturc - Šedivý, Húževka, J. Sýkora - Pohl, Vrána, Klimek - Ujčík, Káňa, Tomas.