Prohra s Libercem znamená, že v play off narazí Mountfield na Vítkovice

ČESKÉ BUDĚJOVICE/LIBEREC - 20.02.2011 21:21

Porážkou zakončili dnes hokejisté českobudějovického Mountfieldu základní část letošního ročníku Tipsport extraligy. Po prohře v Liberci skončili Jihočeši na šestém místě tabulky, což znamená, že jejich čtvrtfinálovým soupeřem v play off budou Vítkovice, třetí tým soutěže. Čtvrtfinálová série začne 3. a 4. března ve Vítkovicích, pokračovat bude 7. a 8. března v Českých Budějovicích.

HC Bílí Tygři Liberec - HC Mountfield České Budějovice 5:2 (2:0, 0:2, 3:0).

V dnešním utkání šli domácí rychle do vedení, již v první minutě překonal Kováře v brance hostů střelec Bartovič. Ten pak navíc neproměnil trestné střílení, ale v poslední minutě úvodní části zvýšil na 2:0 Čakajík. Ve druhé třetině zvedli Jihočeši hlavy a výsledkem bylo srovnání stavu po brankách Šimánka a Kolarze. Třetí třetinu však ovládli domácí a třemi góly rozhodli o svém jednoznačném vítězství. Zajímavostí je, že českobudějovický brankář Jakub Kovář nastoupil ve všech 52 zápasech a vytvořil nový rekord extraligy - 3136 minut v počtu odchytaných minut v základní části.

Branky a nahrávky: 1. Bartovič (Nedvěd), 20. Čakajík (Dušek, Nedvěd), 43. Ulrych (Víšek), 46. Ondřej (Vantuch), 60. Hunkes (Nedvěd) - 34. Šimánek (Mertl, Pšurný), 37. Kolarz (Pšurný, Ptáček). Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Bláha, Kostka.. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváků: 7211.

Bílí Tygři Liberec: Pinc - Čakajík, Hunkes, Ulrych, Moravec, Trončinský, Pavlů, Holub, Derner - Dušek, Víšek, Špaček, Kudrna, Klimenta, Ondřej, Podkonický, Urban, Bartovič, Vantuch, Vak, Nedvěd.

HC Mountfield: Kovář - Ptáček, Kolarz, Kotaška, Novák, Šulc, Vykoukal, Vydarený - Pletka, Mikeska, Polodna, Pšurný, Šimánek, Kuchejda, Kašpařík, Květoň, Burian, Ferebauer, Langhammer, Mertl, Gulaš.