Mountfield zdolal Karlovy Vary na nájezdy, má už jisté čtvrtfinále play off

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 18.02.2011 23:15

Hokejisté českobudějovického Mountfieldu dnes porazili v 51. kole hokejové Tipsport extraligy Karlovy Vary 2:1 po samostatných nájezdech a protože pražská Slavia prohrála v Mladé Boleslavi, znamená to, že Jihočeši mají před nedělním posledním kolem základní části již zajištěný postup přímo do čtvrtfinále play off! Smutní po zápase nebyli ale ani hosté, protože jim získaný bod stačil k postupu do předkola play off. HC Mountfield České Budějovice - HC Energie Karlovy Vary 2:1 (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0).

Hokej to dnes nebyl v Budvar Aréně dvakrát líbivý, oba celky si uvědomovaly jeho důležitost a soustředily se zejména na to, aby neinkasovaly. O výsledku v základní hrací době se přitom rozhodlo již v první třetině. V osmé minutě našel Pletka nádhernou přihrávkou před brankou Kašpaříka, jemuž stačilo už jen správně nastavit hůl a Jihočeši šli dovedení. Hosté pak nevyužili přesilovou hru, stejně tak domácí, pro něž následoval po jejím uplynutí trest. Kuchejda chyboval, přišel o puk, Pech nahrál Sailerovi a ten vymetl pravou šibenici Kovářovy branky.

Druhá třetina nepřinesla žádnou vyloženou šanci, zaujal spíše jen počet vyloučených hráčů, kterých bylo šest. Nerozhodný stav vydržel i v závěrečné dvacetiminutovce a nic na tom nezměnilo ani následné prodloužení. Ke slovu tak přišly samostatné nájezdy. Začínali domácí, z nichž uspěli Pletka a Gulaš, neproměnil Šimánek. Za hosty skórovali Klíma a Pech, nedal Sailer. Takže se pokračovalo a tentokráte jel první hostující Skuhravý, ale nedal. Na druhé straně podruhé překonal Mensatora Pletka a rozhodl o zisku dvou bodů pro Jihočechy.

Branky a nahrávky: 8. Kašpařík (Pletka, Vykoukal), rozhodující nájezd Pletka - 19. Sailer (Pech). Rozhodčí: Souček, Turčan - Bláha, Kostka. Vyloučení: 5:6. Bez vužití. Diváci: 4961. Třetiny: 1:1, 0:0, 0:0 - 0:0.

České Budějovice: Jakub Kovář - Vykoukal, Vydarený, Ptáček, Kolarz, Novák, Kotaška - Šimánek, Mikeska, L. Květoň - Gulaš, Kašpařík, Pletka - Kuchejda, Mertl, R. Pšurný - Polodna, Langhammer, Ferebauer.

Karlovy Vary: Mensator (60. Sáblík, 65. Mensator) - Nosek, Čutta, Gřegořek, M. Rohan, Dobroň, Kokko, Přindiš, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Sailer, Pech, Zaťovič - Skladaný, Melenovský, Dej - Zucker, T. Klíma, Hluchý.