První výhra v sezóně nad Litvínovem, boj o přímý postup do čtvrtfinále play off trvá

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 16.02.2011 22:33

Poprvé v letošní sezóně porazili v dnešním 50. kole Tipsport extraligy hokejisté českobudějovického Mountfieldu soupeře z Litvínova. Jsou to však velmi důležité body, které Jihočechy stále udržují ve hře o přímý postup do čtvrtfinále play off, který získá prvních šest týmů tabulky, zatímco další čtyři následující mužstva si to rozdají v předkole play off o zbylá dvě čtvrtfinálová místa. HC Mountfield České Budějovice - HC Benzina Litvínov 5:2 (3:0, 0:1, 2:1).

Po úvodní dvacetiminutovce to vypadalo pro Jihočechy na až příliš snadný zápas. Vedli totiž o tři góly a byli jasně lepší než jejich soupeř. Do vedení šli již v čase 03:05, a to v přesilové hře. Vydarený nahodil puk od modré před branku a odražený kotouč pohotově do sítě dopravil R. Pšurný. Druhá branka v patnácté minutě byla podobného ražení - tentokráte puk nahodil na branku Kotaška a vyražený puk nadvakrát dorážel Ferebauer, pro kterého to byl první extraligový gól v kariéře. V předposlední minutě první třetiny pak na tříbrankový rozdíl zvýšil Mertl.

Kdo však čekal, že se Litvínov z této sprchy neotřepe, hluboce se mýlil. Při další přesilovce Jihočechů si totiž slabší chvilku vybral jejich brankář Kovář, kterého z úhlu překvapil Černý. A když pak v začátku závěrečné části využili hosté přesilovku a snížili na 3:2, schylovalo se k nečekanému dramatu. Za 19 vteřin však domácí uklidnil kapitán Ptáček, který svou jubilejní stou extraligovou brankou zvýšil na 4:2. Bylo to při přesilové hře, kterou Mountfield využil za sedm vteřin! Po vyhraném buly si vzal puk Gulaš, objel branku a přesně našel úspěšného střelce. Na 5:2 pak zvýšil Pletka, který provedl nádherný blafák.

Branky a nahrávky: 4. R. Pšurný (Vydarený, Vykoukal), 15. Ferebauer (Polodna, Kotaška), 19. Mertl (R. Pšurný), 44. Ptáček (Gulaš), 52. Pletka (Mikeska) - 22. Černý (Kubinčák), 44. Lukeš (Kubát).
Rozhodčí: Jeřábek, Polák - Barvíř, Dřínovský. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1.
Diváků: 5052.

HC MOUNTFIELD: Jakub Kovář - Vykoukal, Vydarený, Ptáček, Kolarz, Novák, Kotaška - Šimánek, Mikeska, L. Květoň - Gulaš, Kašpařík, Pletka - Kuchejda, Mertl, R. Pšurný - Polodna, Langhammer, Ferebauer.

HC BENZINA Litvínov: Volke - Gula, Švarný, Černošek, Kubát, Jareš, Stříteský, Martinka, Skuhrovec - Jánský, Vopat, Trávníček - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Černý, Jenáček, Heinisch - Majdan, Gerhát, Bojer.