Se Zlínem prohra na nájezdy

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 05.02.2011 02:02

Utkání chudé na branky, ale o to více bojovné a s dramatickým rozuzlením, takový byl dnešní zápas 48. Kola Tisport extraligy ledního hokeje, ve kterém Mountfield přivítal Zlín. Nakonec byli šťastnější hosté, kteří zvítězili po samostatných nájezdech. HC Mountfield České Budějovice - PSG Zlín 1:2 po sam. náj. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0).

V úvodní dvacetiminutovce se hrál bojovný hokej, ve kterém příliš krásy vidět nebylo. Nad ostatními čněli oba dva brankáři a především domácí Kovář své spoluhráče několikrát podržel a potvrdil tak svou současnou výbornou formu. Obraz hry se nezměnil ani ve druhé třetině, kdy měl největší šanci zlínský Leška, který jel zcela sám na českobudějovického brankáře, ale ten opět famózně zachránil. Na ukazateli tak svítily stále dvě nuly a i ve třetí třetině to dlouho vypadalo, že snad gól ani nepadne. Pak však přišel infarktový závěr normální hrací doby. Domácí zatlačili hosty před jejich branku, zahrnuli je sprškou střel, ale ani jedna z nich se neujala. V čase 57:18 se ale skóre měnilo, ovšem na druhé straně - Balán vystřelil a Kovářem vyražený puk do branky dopravil Sivák. Domácí si vyžádali oddechový čas a když časomíra ukazovala 57:44, začali hrát power play. A vyplatilo se! O 14 vteřin později Kašpařík vyhrál buly, od modré napřáhl Ptáček a prvně jmenovaný tečoval přesně do šibenice - 1:1. A mohlo být pro jihočechy ještě lépe, protože vzápětí našel Květoň před brankou Langhammera, ten ale ve vyložené šanci neuspěl. O chvíli později se pak naplnil jeho smutný večer - kolenem ho nešetrně fauloval Sýkora a domácí hráč se už na led nevrátil.

V normální hrací době se tak nerozhodlo, na řadu přišlo prodloužení, v jehož začátku měli domácí výhodu přesilovky čtyř proti třem minutu a deset vteřin, ale nevyužili jí. A jelikož branka nepadla, muselo se rozhodovat v samostatných nájezdech, které byly řádně dramatické. První jel Pletka (ČB) a nedal, stejně tak Holík (Zlín) a Gulač (ČB). Poté hosty dostal do vedení Leška, ale Šimánek srovnal a Hamrlík nedal. Takže se pokračovalo: Leška nedal, Šimánek trefil horní tyč. Zlínský Rachůnek skóroval a protože po něm Gulaš neproměnil, dva body putují na Moravu, zatímco Jihočeši brali pouze jeden bod.

Branky a nahrávky: 58. Kašpařík (Ptáček) - 58. Sivák (Balán), rozhodující sam. nájezd I. Rachůnek.

Rozhodčí: Hradil, Jeřábek - Bádal, Kalivoda. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 4514.

HC MOUNTFIELD České Budějovice: Jakub Kovář - Vykoukal, Vydarený, Kolarz, Ptáček, Novák, Šulc - Šimánek, Mikeska, R. Pšurný - Gulaš, Langhammer, L. Květoň - Kuchejda, Kašpařík, Pletka - Polodna, Mertl, Ferebauer.

PSG Zlín: Duba - Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Řezníček, Míka, Matějíček, Bořuta - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, T. Sýkora, I. Rachůnek - F. Čech, Balán, Sivák - Holík, Roman Vlach, J. Ondráček.