Kometu sfoukli na jejím ledě, skvělé tři body!

ČESKÉ BUDĚJOVICE/BRNO - 02.02.2011 00:17

Tak to se počítá! Ve 47. kole dnes navázali českobudějovičtí hokejisté na výborné domácí výkony i na cizím stadionu a odnesla to brněnská Kometa. HC Kometa Brno - HC Mountfield České Budějovice 2:5 (0:3, 0:1, 2:1).

Úvod utkání vyšel hostům nad očekávání. Ve druhé minutě byl při úniku faulován Mikeska a nařízené trestné střílení jmenovaný suverénně proměnil. O tři minuty později skóroval R. Pšurný a vyhnal tak na střídačku domácího gólmana Hoviho. Do brněnské branky se postavil Trvaj, ale ani on si čisté konto neudržel, v závěrečné minutě úvodní dvacetiminutovky ho překonal L. Květoň. Ve druhé třetině se skóre měnilo pouze jednou, opět ve prospěch Jihočechů. Z trestné lavice se vrátil obránce Kolarz, dostal se k puku a skvěle přihrál L. Květoňovi, jenž z voleje nedal Trvajovi šanci. V poslední třetině se ke slovu dostali i domácí, v 59. minutě snížili na rozdíl pouhých dvou branek, ale žádný zázrak se nekonal. Odvolali brankáře, ale při power play se do prázdné branky trefil hostující Gulaš, který tak stanovil konečnou podobu výsledku.

Branky a nahrávky: 54. Širokovs (Procházka), 59. Erat (Mojžíš) - 2. Mikeska, 5. Pšurný (Šulc, Kuchejda), 20. Květoň (Langhammer), 31. Květoň (Kolarz, Langhammer), 60. Gulaš (Kašpařík, Ptáček). Rozhodčí: Hribik, Fraňo - Svoboda, Kalivoda. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváků: 7051.

HC Kometa Brno: Hovi (5. Trvaj) - Houdek, Stehlík, Bičánek, Kempný, Mojžíš, Malec, Protivný - Erat, Dopita, Dlouhý - Balej, R. Hruška, Kvapil - Koreis, Širokovs, Hubáček - Veselý, Brabenec, R. Procházka.

HC MOUNTFIELD České Budějovice: Jakub Kovář - Vykoukal, Vydarený, Kolarz, Ptáček, Novák, Šulc, Kotaška - Šimánek, Mikeska, R. Pšurný - Gulaš, Langhammer, L. Květoň - Mertl, Kašpařík, Pletka - Kuchejda, R. Heřman, Seidl.