Tři důležité body zůstaly po boji doma

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 23.01.2011 20:58

Důležité tři body dnes doslova vydřeli hokejisté Mountfieldu v souboji s hosty z Kladna. Nebyl to rozhodně líbivý hokej, ale v tét o části soutěže, kdy vrcholí boje o účast v play off, se tři body počítaji především. HC Mountfield České Budějovice - HC Vagnerplast Kladno 2:1 (1:0, 1:1, 0:0).

V domácí sestavě chyběl střelec Gulaš, hrající v posledních zápasech ve vynikající formě, což byla pro Jihočechy citelná ztráta. Hokej to dnes opravdu nebyl nijak valný, Kladno výborně bránilo, což ovšem neznamená, že by vůbec neútočilo. Po pravdě řečeno, nebýt opět skvělého Kováře v brance, mohli si Kladenští nějaký ten bodík určitě odvézt.

V první třetině domácí nevyužili přes minutu trvající přesilovou hru 5 na 3, vůbec jim nešla. Nemastnou neslanou dvacetiminutovku ale přece jen okořenil gól, když Kotaška poslal švihem puk před branku a Kuchejda šikovně tečoval k tyčce. Ve druhé třetině se dočkali i hosté. Při signalizovaném vyloučení domácích se dostal do obrovské šance kladenský Bicek, rychle vystřelil nad ležícího Kováře a rozhodčí šli pro radu k videorozhodčímu, zda se jednalo o gól či horní tyčku. Videorozhodčí potvrdil první variantu, takže skóre bylo srovnáno - 1:1. Rozhodující gól padl při přesilové hře Jihočechů, kteří potrestali vyloučení Tomana. Od mosré pálil Ptáček a vyražený puk do sítě dopravil Šimánek. Způsob, jakým ho dosáhl, se vůbec nelíbil hostujícímu kapitánovi Paterovi, jenž si za nesportovní chování vysloužil osobní desetiminutový trest. V poslední třetině propáslo Kladno hned několik příležitostí ke srovnání. Nejdříve promrhalo přesilovku 4 proti 3, trvající téměř minutu a půl, poté jel v oslabení sám na Kováře Látal, ale strážce domácí klece skvěle zasáhl lapačkou. Necelé dvě minuty před koncem byl před Kovářem sám Růžička, ale také neuspěl. Na druhé straně před Falterem nezakončil Kašpařík a hostům pak nepomohlo ani minutové power play. Tři důležité body tak bral Mountfield.

Branky a nahrávky: 18. Kuchejda (Kotaška, R. Pšurný), 39. Šimánek (Mikeska, Ptáček) - 33. Bicek (D. Růžička, Eberle). Rozhodčí: Minář, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:7, navíc Patera (Kladno) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4736.

HC MOUNTFIELD České Budějovice: Jakub Kovář - Kotaška, Vydarený, Kolarz, Ptáček, Novák, Šulc - Šimánek, Mikeska, Podlešák - Mertl, Langhammer, L. Květoň - Martynek, Kašpařík, Pletka - Kuchejda, R. Pšurný.

HC Vagnerplast Kladno: Falter - L. Procházka, D. Růžička, Mrázek, Toman, Piskáček, Šmach - Bicek, Patera, Kuchler - S. Treille, Melka, Bělohlav - Bílek, Kotrla, Látal - Valský, Stieler, Eberle.