Prohra na ledě posledního, to je sprcha

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 21.01.2011 21:23

Po sérii výborných výsledků přišla dnes pro hokejisty českobudějovického Mountfieldu asi nečekaná sprcha. Na led posledního celku tabulky, do Mladé Boleslavi, určitě odjížděli s představou nějakého bodového zisku. Na jih Čech však nepřivezou žádný. BK Mladá Boleslav - HC Mountfield České Budějovice 3:2 (0:0, 0:0, 3:2).

Dvě třetiny se přitom diváci dívali na zápas bez vstřelené branky, po čtyřiceti minutách byly na ukazateli skóre dvě nuly. Zato v poslední dvacetiminutovce jich viděli v rozmezí sedmi minut hned pět. Dvakrát se během této přestřelky podařilo Jihočechům vždy vyrovnat, potřetí už bohužel ne. Nejdříve na trefu Gajovského za devět vteřin odpověděl Pletka. Domácí šli následně znovu do vedení, a to dokonce při oslabení. Bombou při přesilovce ale ve 46. minutě překonal Schwarze Ptáček. O minutu později ovšem Bahenský opět přiblížil bodům Boleslavské a ti už si potřetí vedení vzít nenechali. Jihočeši tak na boleslavském ledě prohráli podruhé v sezóně.

Branky a nahrávky: 41. Gajovský (Boháč), 43. Nouza, 47. Bahenský (Plodek) - 41. Pletka (Martynek, Kašpařík), 46. Ptáček (Vydarený, Květoň). Rozhodčí: Pešina, Souček - Kis, Prchal. Vyloučení: 5:7, navíc Nouza 10 min os. trest, Matějovský 5 min + do konce (oba MLB). Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3160.

BK Mladá Boleslav: Schwarz - Hay, Mikuš, Marušák, Lehikoinen, Žabka, Chaloupka - Gajovský, Divíšek, Boháč - Hyka, Štefanka, Bahenský - Matějovský, Plodek, Tvrdík - Nouza, Loskot, Vrbata - Pabiška.

HC Mountfield: Kovář - Ptáček, Kolarz, Kotaška, Novák, Vydarený, Tůma - Červený, Mikeska, Podlešák - Květoň, Langhammer, Gulaš - Martynek, Kašpařík, Pletka - Pšurný, Kuchejda, Mertl.