Slávisty Mountfield smetl a je už šestý

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 18.01.2011 21:22

Hokejisté českobudějovického Mountfieldu v dnešním utkání přivítali pražskou Slavii a přesvědčivou výhrou potvrdili, že v těchto dnech hrají ve velmi dobré formě. O výsledku rozhodli v prostřední části, ve které vstřelili všechny góly. HC Mountfield České Budějovice - HC Slavia Praha 3:0 (0:0, 3:0, 0:0).

V Budvar Aréně to byl rozhodně zajímavý souboj. V první třetině to byl vyrovnaný zápas bez vyložených šancí, na obou mužstvech byla vidět opatrnost a snaha neudělat zbytečnou chyby. To, co platilo v první části, ve druhé záhy platit přestalo. Vzácností přitom byl plný počet hráčů na ledě, protože rozhodčí co chvíli někoho poslali na trestnou lavici. A právě v neúplném složení hráčů buď na jedné či druhé straně se měnilo skóre, ovšem pouze ve prospěch domácích. První trefa přitom stála za to - v oslabení si Gulaš poklepem hokejky řekl Vydarenému o přihrávku na vlastní modré, projel až do útočného pásma, kde přes obránce trefil parádně přímo do levé šibenice Furchovy branky. Domácí se pak ubránili 17 vteřin tří proti pěti, navíc pak usedl na trestnou lavici slávista Žižka, takže se síly vyrovnaly. Když pak po uplynutí trestu naskočil na led Kašpařík, ihned se zmocnil puku, natlačil se před Furcha a zvýšil na dva nula. Třetí gól přidali Jihočeši rovněž v přesilové hře, kterou využili již za sedm vteřin! Vydarený pálil od modré a vyražený puk dopravil do slávistické branky Martynek.V závěrečné třetině si domácí vítězství v poklidu uhlídali, navíc tři vteřiny před koncem nastřelil Kašpařík v oslabení sám před Furchem horní tyčku. Třetí třetinu přitom z lavičky hostů už neřídil trenér Růžička, který dostal ve 40. minutě trest do konce utkání za nesportovní chování. Mountfield přeskočil soupeře na šesté místo, přičemž gólman Kovář udržel v sezoně počtvrté nulu.

Branky a nahrávky: 26. Gulaš (Langhammer), 29. Kašpařík (Mikeska), 38. Martynek (Vydarený). Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:8, navíc trenér Růžička st. (Slavia) do konce zápasu. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5603.

HC MOUNTFIELD České Budějovice: Jakub Kovář - Snopek, Kotaška, Kolarz, Ptáček, Novák, Vydarený - Šimánek, Mikeska, Podlešák - Gulaš, Langhammer, L. Květoň - Martynek, Kašpařík, Pletka - Kuchejda, Mertl, R. Pšurný (31. Červený).

HC Slavia Praha: Furch - Kadlec, Žižka, Kuboš, Vašíček, Roth, Kolařík, Barák - Krenželok, Sklenář, Vondrka - T. Svoboda, Třetina, Tomica - Žejdl, P. Jelínek, Pospíšil - Micka, Poletín, Holec - Doležal.