Lídr kouzla zbavený, Vítkovice dostaly nářez

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 14.01.2011 23:08

V pozici lídra extraligové tabulky přijeli dnes do českobudějovické Budvar Arény hokejisté Vítkovic. A dopadli zle, neboť domácí borci se s nimi nijak nepárali a uštědřili jim pěkný výprask. Mountfield České Budějovice - HC Vítkovice Steel 6:1 (2:1, 3:0, 1:0).

V posledních zápasech na domácím ledě hokejisté Mountfieldu vždy vlétli do utkání jako uragán. Stejně tomu tak bylo i dnes. A výsledek se dostavil záhy, neboť již v čase 1:33 se radovali. A byla to parádní akce, kdy se dostal puk od Nováka na útočné modré k Martynkovi, který se z úhlu řítil na Šindeláře, ale nevystřelil, nýbrž nádherně přihrál před branku Kašpaříkovi, pro kterého nebyl problém skórovat do zcela prázdné branky. V šesté minutě však usedl Mertl na trestnou lavici a ve chvíli, kdy se vrátil zpátky na led, Vítkovičtí udeřili. Pohl nahodil puk před branku a velezkušený Ujčík tečoval podél bezmocného Kováře na 1:1. S Jihočechy to však nijak neotřáslo, měli další šance a dočkali se v 16. minutě, kdy nahození Vydareného tečoval Mikeska.

Druhá dvacetiminutovka, to byla skvělá jízda Mountfieldu. Nejdříve nachytal v nedbalkách hostujícího gólmana Šimánek, když si Šindelář jeho nepříliš přesnou střelu srazil mezi betony. Poté se mu znovu mezi nohy trefil Mertl a vydařenou partii v této části uzavřel Květoň.

Do třetí třetiny nastoupil do branky Vítkovic Málek, ale ani on tlaku Jihočechů neodolal, vychutnal si ho Gulaš, který po střele Květoně rychle našel puk a přes bezmocného brankáře uzavřel skóre. Byl to další opravdu výborný výkon Mountfieldu, zatímco Vítkovice zůstaly daleko za očekáváním a po tomto výprasku přenechaly první místo v tabulce Třinci.

Branky a nahrávky: 2. Kašpařík (Martynek, Pletka), 16. Mikeska (Vydarený, Šimánek), 26. Šimánek (Mikeska), 32. Mertl (Kuchejda), 39. L. Květoň (Gulaš, Langhammer), 46. Gulaš (L. Květoň) - 8. Ujčík (Pohl). Rozhodčí: Jeřábek, Massy (Švýcarsko) - Bláha, Kostka. Vyloučení: 5:7, navíc Malík (Vítkovice) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 5345.

HC Mountfield České Budějovice: Jakub Kovář - Snopek, Kotaška, Kolarz, Ptáček, Novák, Vydarený - Šimánek, Mikeska, Podlešák - Gulaš, Langhammer, L. Květoň - Martynek, Kašpařík, Pletka - Kuchejda, Mertl, R. Pšurný.
HC Vítkovice Steel: Šindelář (41. Málek) - Ovčačík, Trnka, Malík, Voráček, Punčochář, Rehák, od 45. navíc Dudáš - Huna, Burger, Szturc - Tomas, Húževka, J. Sýkora - Pohl, Klimek, Ujčík - Šedivý, Strapáč, Káňa - od 51. navíc Svačina.