Karlovy Vary Jihočechům svědčí, ti vezou dva body

Č. BUDĚJOVICE/KARLOVY VARY - 06.01.2011 22:07

Hodně cenné dva body získali dnes na západu Čech hokejisté Mountfieldu. Přivážejí je po výhře po samostatných nájezdech z karlovarského ledu. Karlovy Vary - České Budějovice 2: 3 po nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0).

Hosté bojovali proti dobře hrajícím domácím, kteří dvakrát vedli, ve třetí třetině ale vyrovnal Gulaš. Po šedesáti minutách tak byl stav nerozhodný a prodlužovalo se. Jihočeši v prodloužení hráli přesilovku čtyř proti třem, ale nevyužili jí. O bodu navíc tak musely rozhodnout nájezdy, které jasně vyzněly pro hosty, když domácí nedali ani gól. Rozhodující branku dal za Mountfield osvědčený exekutor Václav Pletka (uspěl i Gulaš, za domácí neproměnili Pech a Skladaný).

Jihočeši vyhráli venku po čtyřech nezdarech, když během tohoto období získali jediný bod. Karlovarští naopak doma po stejném počtu duelů nebodovali a přišli o sérii dvou vítězství před svými fanoušky.

Branky a nahrávky: 8. Kumstát (Skuhravý), 23. T. Klíma (Sloboda) - 20. Ptáček (Šimánek), 45. Gulaš (Kuchejda), rozhodující sam. nájezd Pletka. Rozhodčí: Homola, Jeřábek - Kostka, Jindra. Vyloučení: 3:4, navíc Gřegořek 10 min. a do konce utkání, Kumstát (oba Karlovy Vary) 5 min. a do konce utkání.
Využití: 0:1. Diváci: 2514.

HC Energie Karlovy Vary: Mensator (na nájezdy Sáblík) - Nosek, Gřegořek, Dobroň, Kokko, Sloboda, M. Rohan, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Dej - Skladaný, Pech, Zaťovič - T. Klíma, Melenovský, Sailer - Zucker.

HC Moutfield: Jakub Kovář - Snopek, Kotaška, Kolarz, Ptáček, Novák, Vydarený - Šimánek, Mikeska, Červený - Gulaš, Langhammer, L. Květoň - Martynek, Kašpařík, Pletka - Kuchejda, Mertl, R. Pšurný - Podlešák.