Vítězstvím nad Spartou završili hokejisté úspěšnou domácí trilogii

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 02.01.2011 22:12

Jak ve čtvrtek zakončili starý rok, tak dnes hokejisté Mountfieldu začali i rok nový. Tedy vítězstvím. Na svém ledě přivítali pražskou Spartu a po urputném boji ji zdolali 2:1. Mountfield České Budějovice - Sparta Praha 2:1 (0:0, 1:1, 1:0).

Jihočeši tak dnes plným bodovým ziskem zakončili úspěšnou domácí trilogii, když ve třech zápasech za sebou v Budvar aréně porazili Brno, Zlín i Spartu a získali tak devět velmi cenných bodů.

V dnešním utkání se hrál od začátku rychlý kombinační hokej, ve kterém ale nechyběly ani tvrdé osobní souboje. V úvodní dvacetiminutovce gól nepadl, blízko k němu měli domácí Mertl a hostující Treille a Kůrka, ale bez kýženého efektu. Bezbrankový stav se tak měnil až ve druhé třetině, kdy šli v čase 24:58 do vedení domácí. Čtvrtá formace roztočila obranu Pražanů a byl to Mertl, který zavěsil. Mountfieldu se pak navíc naskytla příležitost hrát přesilovku pěti proti třem celých 59 vteřin, ovšem nevyužili ji. Stejnou výhodu pak měla i Sparta v délce 40 vteřin a naložila s ní mnohem lépe, protože Broš u pravé tyčky rozpohyboval brankáře Kováře a mezi betony poslal puk do brány a vyrovnal. Rozhodnutí přišlo necelých šest minut před koncem. V čase 51:59 totiž v zápase již potřetí usedl na trestnou lavici Treille, tentokráte na 2+2 minuty, a Jihočeši konečně přesilovou hru využili, když se trefil Martynek. V závěru Sparta sáhla ke hře bez brankáře, ale na stavu se nic již nezměnilo.

Branky a nahrávky: 25. Mertl (L. Květoň), 55. Martynek (Kašpařík, Pletka) - 38. Broš (Vykoukal, Gulaši). Rozhodčí: Hradil, Husička - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:1. Diváci: 4395.

HC Mountfield České Budějovice: Jakub Kovář - Snopek, Kotaška, Kolarz, Ptáček, Novák, Vydarený - Šimánek, Mikeska, Červený - Gulaš, Langhammer, Podlešák - Martynek, Kašpařík, Pletka - Kuchejda, Mertl, R. Pšurný - od 23. navíc L. Květoň.

HC Sparta Praha: Pöpperle - Vykoukal, Gulaši, Philipp, Jan Hanzlík, Macholda, O´Brien, Husák - Kratěna, D. Výborný, Kafka - Y. Treille, Broš, Luňák - Kůrka, Smoleňák, Karpov - Bartánus, Rubeš, Hromas.