Mountfield vyprovodil Zlín s nulou, tři body zahřály

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 30.12.2010 21:19

Na výbornou zvládli dnes hokejisté českobudějovického Mountfieldu svůj letošní poslední zápas Tipsport extraligy. V něm přivítali soupeře ze Zlína a nedali mu žádnou šanci na bodový zisk. Navíc ani jednou neinkasovali a brankář Kovář si tak připsal na své konto ceněnou nulu. Mountfield České Budějovice - Zlín 4:0 (3:0, 1:0, 0:0).

Souboj byl jednoznačně v režii domácích. Ti povzbuzeni úterním vítězstvím nad brněnskou Kometou na dalšího moravského soupeře doslova vlétli s velkou chutí a již po čtyřiadvaceti minutách hry vedli o čtyři branky. V první třetině se postupně trefili Mertl, Novák a Vydarený, v prostřední části oslavil své 25. Narozeniny brankou Gulaš. Ve 27. minutě došlo před brankou hostů k bitce, po které se zaplnily trestné lavice na obou stranách, navíc Langhammer a Švrček putovali rovnou do sprch. Zlín v celém průběhu utkání nedokázal na hru domácích reagovat, v závěrečné třetině si Jihočeši vítězství v pohodě uhlídali.

Branky a nahrávky: 4. Mertl (R. Pšurný, Kuchejda), 5. Novák (Gulaš), 17. Vydarený (R. Pšurný, Mertl), 24. Gulaš (Mikeska, Červený). Rozhodčí: Polák, Souček - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 9:11, navíc Langhammer 5 min. a do konce utkání, Gulaš 10 min.- Švrček 5 min. a do konce utkání, Bořuta 10 min.Bez využití. Diváci: 4396.

HC MOUNTFIELD České Budějovice: Jakub Kovář - Snopek, Šulc (30. Kotaška), Kolarz, Ptáček, Novák, Vydarený - Šimánek, Mikeska, Červený - Gulaš, Langhammer, Podlešák - Martynek, Kašpařík, Pletka - Kuchejda, Mertl, R. Pšurný.
PSG Zlín: Duba (21. Sedláček) - Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Grof, Lučka, Míka, Bořuta - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, Balán, I. Rachůnek - Kubiš, T. Sýkora, Sivák - Ondráček, Roman Vlach, F. Čech.