Mountfield vyválčil nad Kometou důležité vítězství

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 28.12.2010 20:40

Devět branek, dvacet vyloučených, extrémně dlouhá první třetina, takový byl dnešní zápas hokejové Tipsport extraligy mezi českobudějovickým Mountfieldem a Kometou Brno. V dramatickém utkání byli o gól šťastnější Jihočeši. Mountfield České Budějovice - Kometa Brno 5:4 (2:2, 1:0, 2:2).

Úvodní dvacetiminutovka, která se hrála neuvěřitelně dlouhých 51 minut (!), byla hodně divoká. Padly v ní čtyři branky, bylo devět vyloučených a šest minut se prohlížel záznam hry po druhé domácí brance. Diváci se tedy rozhodně nenudili. Do vedení šli Jihočeši již ve 2. minutě, kdy za 53 vteřin využili přesilovou hru Martynkem. Gól však paradoxně "nakopl" hosty, kteří domácí zmáčkli a dočkali se vyrovnání, a to také při přesilové hře. Tu využili dokonce za dvacet vteřin, když se od modré čáry trefil Stehlík. V čase 14:05 pak přišel již zmiňovaný druhý gól Mountfieldu, po kterém všichni šest minut čekali na verdikt videorozhodčího, který gól potvrdil k radosti střelce Gulaše a jeho spoluhráčů. Pak však přišlo dvojnásobné oslabení domácích, Kometa měla možnost hrát 1:53 minuty pět proti třem a tuto výhodu využila po čtyřech (!) vteřinách. Skóre srovnal Hruška.

Druhá část se nesla opět v duchu třetiny první, tedy ve vysokém počtu vyloučených. Na trestnou lavici postupně usedlo pět hráčů Komety a dva hráči Mountfieldu. A skóre se měnilo při přesilové hře, a to dvojnásobné, kterou využil domácí Gulaš. Jihočeši přitom měli možnost dvou hráčů v poli navíc celkem dvakrát, podruhé však tuto přesilovku sehráli opravdu mizerně. Plynulost hry však rozhodčí častým vylučováním dost narušují.

Závěrečná třetina přinesla další čtyři góly, z toho tři padly během 44. až 47. minuty. Domácí nejprve poslal Červený do dvougólového trháku, ale Kometa dokázala Malcem odpovědět. Za dalších třicet vteřin však zvýšil Langhammer znovu na dvoubrankový rozdíl. Brněnští pak stačili už jen čtyři vteřiny před koncem snížit Bičánkem při netradiční přesilovce šesti proti třem, když převahu dvou hráčů v poli umocnili odvoláním brankáře.

Branky a nahrávky: 2. Martynek (Pletka, Kašpařík), 15. Gulaš (Langhammer), 36. Gulaš (Ptáček, Langhammer), 44. Červený (Langhammer), 47. Langhammer (Gulaš, Podlešák) - 5. Stehlík (R. Hruška), 16. R. Hruška (Stehlík), 46. Malec (Kvapil, R. Hruška), 60. Bičánek (Stehlík, Brabenec). Rozhodčí: Homola, Lacina - Svoboda, Kalivoda. Vyloučení: 10:10 (z toho Novák 10 minut os. trest), využití: 2:3. Diváků: 5022.

HC Mountfield: Jakub Kovář - Snopek, Šulc, Ptáček (C), Kolarz, J. Novák, Vydarený, Kotaška - Šimánek, Mikeska, Červený - Gulaš, Langhammer, L. Květoň - Martynek, Kašpařík, Pletka - Podlešák, Mertl, R. Pšurný - Kuchejda.

HC Kometa Brno: Trvaj - Mojžíš, Stehlík, Houdek, Protivný, Malec, Bičánek, Kempný, Křivohlávek - Erat, Brabenec (C), Dlouhý - Veselý, Huml, Kvapil - Jar. Svoboda, R. Procházka, Jakub Svoboda - Fúzik.