Z Třince vezou hokejisté bod, teď budou hrát třikrát doma

TŘINEC/ČESKÉ BUDĚJOVICE - 26.12.2010 20:08

Přes celou republiku cestovali o druhém svátku vánočním hokejisté českobudějovického Mountfieldu v dnešním 33. kole Tipsport extraligy. Jejich hostitelem byl Třinec, na jehož ledě se Jihočechům dlouhodobě daří, a tuto statistiku potvrdili i dnes ziskem jednoho bodu, přičemž nechybělo mnoho a mohly to být body dva. Třinec - České Budějovice 4:3 po nájezdech (1:1, 1.2, 1:0 - 0:0).

V úvodní části sice Oceláři svého soupeře přestříleli, brankově však vyšla remízově. Skóre otevřel v 15. minutě Bonk, povedenou ránou v přesilovce kontroval Vydarený. Skóre druhé třetiny otevřel již po 134 vteřinách třinecký obránce Lojek. Domácí pak nepojistili výsledek ve dvou po sobě jdoucích přesilovkách, naopak České Budějovice Červeným využily i druhou početní převahu. 66 sekund po vyrovnávací brance pak otočil skóre Pletka. Zbytek prostřední hrací části ovládli svým pohybem a aktivitou hráči Mountfieldu, skóre už zůstalo v podobě 2:3. Ve třetí třetině vyrovnal domácí Zagrapan, nikdo další se už mezi střelce nezapsal, a tak na řadu přišlo prodloužení. V něm měli domácí minutu před koncem výhodu přesilové hry čtyř proti třem, ale chybovali a hostující Mikeska jel sám na brankáře Hamerlíka, ovšem svou šanci neproměnil.

O tom, kdo bude brát bonusový bod navíc, tak rozhodovaly samostatné nájezdy, v nichž byli Třinečtí úspěšní třikrát, zatímco hosté pouze jednou. Rozhodující branku vstřelil McGregor.

Pro Jihočechy je přesto bod dobrým počinem, který by pro ně měl být povzbuzením před sérií tří domácích zápasů s Brnem (28.12.), Zlínem (30.12.) a Spartou (2.1.)

Branky a nahrávky: 15. Bonk (Varaďa, McGregor), 23. Lojek (Hudec, Růžička), 51. Zagrapan (Seman, Růžička), 65. McGregor - 19. Vydarený (Novák, Pletka), 34. Červený (Mikeska), 35. Pletka (Martynek, Vydarený). Rozhodčí: Husička, Blecha - Bejček, Charvát. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:2. Diváků: 3521.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík - Richter, Hudec, Zíb, Lojek, Seman, Krajíček, Hrabal, Vágner - Růžička, Zagrapan, Kohn - McGregor, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Peterek, Polák - Hrňa, Polanský, Adamský.

HC Mountfield: Kovář - Snopek, Šulc, Ptáček, Kolarz, Novák, Vydarený, Tůma - Šimánek, Mikeska, Červený - Gulaš, Langhammer, L. Květoň - Martynek, Kašpařík, Pletka - Podlešák, Mertl, R. Pšurný.