Divokou přestřelku v Budvar Aréně nakonec lépe zvládl Třinec

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 07.11.2010 21:33

Hodně divoký zápas dnes sledovali diváci v Budvar Aréně a díky přenosu i televizní diváci. Hokejisté českobudějovického Mountfieldu v utkání bohatém na branky podlehl Třinci 5:6 (1:1, 2:1, 2:4).

Ve skvělém zápase, zároveň ovšem i hodně nervózním, o čemž svědčí počet vysokých trestů, šli Jihočeši rychle do vedení hned v první minutě, ovšem do kabin se šlo po úvodní třetině za nerozhodného stavu 1:1. Po přestávce začalo utkání nabírat obrátky jako na houpačce. Třinec šel do vedení 2:1, domácí pak otočili na 3:2, když zejména třetí branka po spolupráci Šimánek - R. Pšurný byla hokejovou lahůdkou. Ovšem devět prvních minut závěrečné třetiny, to byla pro domácí doslova ledová sprcha. Třinec čtyřmi góly utekl na hrozivých 3:6 a zdálo se být rozhodnuto. Ovšem domácí to nezabalili a dvěma góly upravili na 5:6. Vyrovnat však už nestačili. Kromě devítiminutového výpadku mohou Jihočeši žehrat i na hru v oslabení, ve které inkasovali hned třikrát.

Branky a nahrávky: 1. Květoň (Gulaš), 34. Šimánek, 37. Pšurný (Šimánek), 54. Mertl (Pletka), 60. Kašpařík - 11. Růžička M., 24. Polanský (Krajíček), 43. Peterek (Hrňa, Růžička), 45. Peterek (Květoň, Růžička), 48. Hrabal (Zíb, Růžička), 49. Adamský (Hraňa). Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 6:9 (z toho Novák navíc osobní trest 10+do konce - Krajíček a Zíb osobní trest 10), využití:: 0:3.

HC Mountfield: Kovář (Jágr) - Snopek, Tůma, Ptáček, Jank, Novák, Šulc, Kotaška - Šimánek, Mikeska, Pšurný, Gulaš, Langhammer, Květoň, Martynek, Kašpařík, Podlešák, Kuchejda, Mertl, Pletka, Červený.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík - Zíb, Krajíček, Hrabal, Richter, Hudec, Lojek, Vágner - Růžička, Orsava, Polanský, Peterek, Polák, Květoň, Varaďa, Podešva, Adamský, McGregor, Mičulka, Hrňa.