Letos poprvé vyprodaná Budvar aréna viděla výprask Slavie

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 29.10.2010 21:57

Velmi povedený hokejový večer dnes prožila v sezóně poprvé vyprodaná Budvar aréna. Přes šest tisíc diváků vidělo vítězství českobudějovického Mountfieldu, který smetl pražskou Slavii 5:1 (1:1, 2:0, 2:0).

V začátku utkání to však na příliš velkou pohodu nevypadalo. Jihočeši totiž inkasovali již ve druhé minutě, když před brankou našel Jaškin Růžičku, jež otevřel skóre - 0:1. A mohlo být hůře, protože následovala dvě vyloučení domácích, naštěstí se ale ubránili. V osmé minutě hráli naopak přesilovku hokejisté Mountfieldu a naložili s ní bezvadně. Od modré pálil Tůma a Langhammer vyrovnal - 1:1. Jeho gól sice ještě zkoumal videorozhodčí, ale byl regulérní. Do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu.

Také na začátku prostřední části se musel Mountfield bránit přesilové hře, a to dokonce čtyřminutové, protože Tůma byl za hru vysokou holí vyloučen na 2 plus 2. Přesilovka Slavie však byla tragická, stejně tak si ovšem vedli ve dvou následujících přesilových hrách Jihočeši. Skóre se měnilo v 36. minutě, kdy se sice do puku netrefil pořádně Mertl, ale zaskočil ho Červený, jenž pohotově zavěsil - 2:1. A za necelé dvě minuty bylo ještě veseleji. Pletka vybojoval puk, předal ho Mikeskovi, který před bránou našel Šimánka. Ten dopravil puk do brány bruslí, hostující brankář Kopřiva se velmi rozčiloval, gól musel opět potvrdit videorozhodčí.

Jak Jihočechům nevyšly začátky první a druhé části, o to více jim to sedlo na začátku závěrečné třetiny. V čase 40:25 předvedl první útok vynikající akci, Mikeska našel u branky Šimánka, jemuž stačilo jen nastavit hůl - 4:1. Skóre uzavřel v 46. minutě Martynek, který nedal bombou Kopřivovi žádnou šanci - 5:1. Hledištěm běžela mexická vlna, do které se zapojili i fanoušci hostů a domácím nikterak nevadilo, že Pletka neproměnil svou šanci, kdy jel sám na Furcha, který vystřídal Kopřivu. Díky tomuto vítězství jsou Jihočeši opět v čele ligové tabulky.

Branky a nahrávky: 10. Langhammer (Gulaš, Tůma), 36. Červený (Mertl, Podlešák), 38. Šimánek (Pletka, Mikeska), 41. Šimánek (Mikeska, Pletka), 46. Martynek (Kašpařík, Pšurný R.) - 2. Růžička (Jaškin). Rozhodčí: Hribik, Lacina - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 7:7 (Tůma 2+2 - Kopřiva 10 minut), využití: 1:0. Diváků: 6421 (vyprodáno).

HC Mountfield: Kovář - Snopek, Vydarený, Ptáček, Tůma, Novák, Šulc, Jank - Šimánek, Mikeska, Pletka - Gulaš, Langhammer, Květoň - R.Pšurný, Kašpařík, Martynek - Mertl, Červený, Podlešák - Kuchejda.

HC Slavia Praha: Kopřiva (46. Furch) - Žižka, Kadlec, Kuboš, Tomica, Jebavý, Vašíček, Kolařík, Holec - Vondrka, Jaškin, Štefanka - Svoboda, Branda, Sklenář - Jaškin, Růžička, Micka- Doležal, Endál.