Jihočeši otočili zápas s Vítkovicemi, opět vedou extraligu

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 22.10.2010 21:38

Perně vybojované dva body získali dnes českobudějovičtí hokejisté po vítězství 3:2 po prodloužení nad Vítkovicemi (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0), díky čemuž se opět dostali do čela extraligové tabulky.

Utkání po první čtvrtině soutěže třetích Českých Budějovic s druhými Vítkovicemi bylo šlágrem 14. kola Tipsport extraligy a dlouho to vypadalo, že plný bodový zisk si z jihočeského ledu odvezou hosté ze severu Moravy. Ostravané šli do vedení ve dvanácté minutě po brance Káni, kterého našel v útočném pásmu nádhernou křižnou přihrávkou Sýkora. Za dalších dvanáct minut zvýšil na dvoubrankový rozdíl Ujčík, který ranou švihem k tyči nedal domácímu brankáři Kovářovi vůbec žádnou šanci. Po dvou třetinách tak Moravané vedli o dvě branky a s domácím Mountfieldem to nevypadalo vůbec růžově.

Závěrečná část však byla o úplně něčem jiném. Domácí trenéři zamíchali se sestavou, hráči začali více bruslit, zvýšili důraz a výsledek se dostavil. Mountfield snížil po trefě Červeného, v 58. minutě poslal zápas do prodloužení Martynek. Pětadvacet vteřin před jeho koncem dokonal obrat Jihočechů Gulaš. Budějovice se tak po výhře 3:2 v prodloužení dostaly do čela soutěže, Vítkovice jsou druhé.

Branky a nahrávky: 44. Červený (Jank), 58. Martynek (Snopek), 65. Gulaš (Mikeska, Snopek) - 12. Káňa (Sýkora), 24. Ujčík (Tomas). Rozhodčí: Hradil, Smitka - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:5, bez využití. Diváků: 4938.

HC Mountfield: Kovář - Snopek , Vydarený, Šulc, Novák, Jank, Tůma - Šimánek, Mikeska, Květoň - Gulaš, Langhammer, Pšurný R, - Martynek, Kašpařík, Pletka - Mertl, Červený, Kuchejda - Burian, Pšurný M.

HC Vítkovice Steel: Málek - Trnka, Ovčačík, Rehák, Punčochář, Barinka, Voráček, Malík - Svačina, Burger, Huna - Ujčík, Hlinka, Tomas - Klimek, Vrána, Pohl - J. Sýkora, Káňa, Szturc - Húževka.