Mountfield zdolal mistra po nájezdech

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 01.10.2010 21:56

Hokejisté Mountfieldu České Budějovice zdolali dnes po velmi dobrém výkonu 3:2 po samostatných nájezdech mistra z Pardubic, když po šedesáti minutách a následném pětiminutovém prodloužení skončilo utkání nerozhodně 2:2 (0:0, 0:2, 2:0 - 0:0).

V první třetině se hrál vyrovnaný hokej, Jihočeši, kteří nastoupili bez raněných středních útočníků Mikesky a Langhammera, hráli dvakrát přesilovou hru, ale ani jednu nevyužili. Skóre se tak měnilo až po přestávce, kdy Pardubice dvakrát udeřily během pouhých 26 vteřin ve 27. minutě. Nejdříve prostřelil Kováře z úhlu Zohorna, poté pak Bartek. S domácími to v této chvíli nevypadlo dobře, po další šanci hostů z 29. minuty se zkoumalo video, branka to ale nebyla. Hlavy, a to pořádně vysoko, zvedli domácí ve třetí třetině. V čase 40:41 začali hrát přesilovou hru a Květoň po 51 vteřinách sice nepovedenou, ale přesto úspěšnou střelou překonal brankáře Růžičku. A za dalších 30 vteřin bylo již vyrovnáno! To Vydarené bombou od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě. A to zdaleka ještě nebylo ze strany domácích vše. V 51. minutě byl v úniku faulován Martynek a rozhodčí nařídili trestné střílení. Martynek provedl blafák do bekhendu perfektně, ovšem cestě puku do branky se postavila levá tyč Růžičkovy svatyně.

A drama vrcholilo v závěru základní části zápasu. V 59. minutě byl vyloučen domácí Šimánek, ale Jihočeši udrželi nerozhodný stav a prodlužovalo se. Hned po 35 vteřinách prodloužení byl vyloučen Květoň, hosté hráli 22 vteřin přesilovku pěti proti třem, následně pokračovali ve čtyřech proti třem, ale nevyužili je. V nájezdech pak byli úspěšní domácí Pletka a Gulaš, zatímco z hostů jen Buchtele, takže Mountfield si připsal dva body, Pardubice jeden.

Branky a nahrávky: 41:32 Květoň (Gulaš, Mertl), 42:02 Vydarený (Snopek, Kašpařík), rozh. nájezd Gulaš - 26:09 Zohorna (Rákos), 26:35 Bartek (Zohorna, Pivko). Vyloučení 4:7, využití 1:0. Rozhodčí: Mikula, Polák - Poruba, Vengřín. Diváků: 4966.

Mountfield: Kovář - Snopek, Vydarený, Ptáček, Melichar, Novák, Šulc, Tůma - Podlešák, Šimánek, Kuchejda - Gulaš, Mertl, Květoň - Marytnek, Kapařík, Pletka - Pšurný R., Červený, Pšurný M. - Ježek.

HC Eaton Pardubice: Růžička - Kaberle, Nakládal, Kočí, Kolář, Mezei, Jillson, Kudělka, Píša - Starý, Koukal, Rákos - Pivko, Zohorna, Bartek - Somík, Špirko, Cetkovský - Nahodil, Buchtele, Pineault.