Proti Boleslavi tři vydřené body

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 24.09.2010 21:11

Tři doslova vydřené body dnes získali hokejisté českobudějovického Mountfieldu, kteří porazili v Budvar aréně BK Mladá Boleslav 3:2 (2:1, 1:1, 0:0). V neděli hrají Jihočeši na Kladně.

Začátek zápasu přitom nasvědčoval tomu, že tentokráte domácí žádné drama nepřipustí. Neuplynula totiž ani čtvrtá minuta a Jihočeši vedli 2:0! Již ve 37. vteřině poslal Mountfield do vedení Gulaš, který se dostal až před Schwarze a puk mu poslal mezi betony. Ve 2. minutě byl vyloučen Martynek, ale hosté přesilovou hru nevyužili a vzápětí pro ně přišel trest. Sotva se Martynek vrátil na led, dostal nádhernou přihrávku od R. Pšurného, jel sám na hostujícího gólmana a bekhendovým blafákem zvýšil na 2:0. Hosté se do hry vrátili při přesilové hře, kdy za vyhozený puk mimo plochu pykal Pletka. Domácí špatně střídali, ujel Fabuš a prostřelil Kováře - 2:1.

Do druhé části lépe vkročila Mladá Boleslav, téměř tři minuty k ničemu domácí nepustila, měla šance, udeřilo však na druhé straně. Ve 24. minutě zabojovali R. Pšurný s Kuchejdou, získali puk a prvně jmenovaný dopravil puk z bezprostřední blízkosti potřetí do hostující brány. Ani to však Mladoboleslavské nepoložilo, nadále domácí dostávali do úzkých a v 36. minutě snížili na 3:2, když Milroy tečoval Vrbatovo nahození.

V závěrečné třetině se hra přelévala na obě strany, za zmínku stojí situace z 54. minuty, kdy předvedl famózní zákrok hostující Schwarz, který chytil střelu R. Pšurného z metru. Ten po kombinaci s Martynkem mířil do již opuštěné brány, ale Schwarz bleskurychlým pohybem lapačky zabránil jistému gólu. Na stavu utkání pak nic nezměnila ani minutu trvající hra hostů bez brankáře.

Branky a nahrávky: 1. Gulaš (Ptáček), 4. Martynek (Pšurný R.), 24. Pšurný R. (Kuchejda) - 12. Fabuš (Marušák, Macho), 36. Milroy (Vrbata)

HC Mountfield: Kovář - Snopek, Vydarený, Ptáček, Melichar, Novák, Šulc, Tůma - Šimánek, Mikeska, Kuchejda, Gulaš, Červený, Květoň, Kašpařík, Podlešák, Pšurný R., Martynek, Pletka, Pšurný M.

BK Mladá Boleslav: Schwarz - Hay, Jindra, Marušák, Lehikoinen, Duben, Macháček, Žabka - Macho, Vrbata, Milroy, Fabuš, Bahenský, Nouza, Gajovský, Matějovský, Loskot, Handlovský, Divíšek, Pabiška, Boháč.

Rozhodčí: Pešina, Turčan - Bláha, Kostka. Vyloučení: 5:4 (z toho domácí třikrát za zdržování hry-vyhozený kotouč mimo hřiště). Využití: 0:1. Diváků: 4227.