Přestřelku s Plzní hokejisté nakonec zvládli

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 20.09.2010 11:34

Velmi dobrý hokej a devět gólů dnes viděli diváci v Budvar aréně, kde domácí Mountfield přestřílel hostující Plzeň 5:4.

Před utkáním se domácí klub i fanoušci rozloučili s legendou českobudějovického i českého hokeje, brankářem Romanem Turkem, který v létě ukončil aktivní kariéru. Jen co utkání ale začalo, bylo po slavnostní náladě, protože než se Jihočeši rozkoukali, prohrávali v 5. minutě již 0:2 po dvou trefách Lammerse ze 3. a 5. minuty. Plzeňští byli na koni a s Jihočechy to vůbec nevypadalo dobře. Naštěstí ve 12. minutě snížil po akci Vydareného R. Pšurný, ale radost netrvala dlouho. V 15. minutě totiž hosté využili přesilovou hru Janem Kovářem a znovu odskočili na dvoubrankový rozdíl. Do konce první části ale využili početní převahu i domácí a v 17. minutě snížil Květoň na 2:3.

Na začátku prostřední části hrál Mountfield přesilovou hru dokonce pět na tři, ale nic z toho nebylo. Vyrovnání ale přesto přišlo, ve 27. minutě vyrovnal na 3:3 Martynek. V 29. minutě pak šli domácí poprvé do vedení! Při přesilové hře rozehráli skvělou akci po ose Šulc-Novák-Pletka a posledně jmenovaný dal nechytatelně na 4:3. Pak ovšem přišly tři přesilové hry hostů v řadě a při poslední z nich vyrovnal ve 40. minutě Vlasák na 4:4.
V poslední třetině ani jeden z týmů nevyužil přesilové hry, takže skóre se dlouho nem+nilo. Až přišla 52. minuta a "trma-vrma" před plzeňskou brankou, kdy se puk odrážel z hokejky na hokejky a zcela volný Šimánek do prázdné branky rozhodl o výhře Jihočechů 5:4.
Branky: 12. Pšurný, 19. Květoň, 27. Martynek, 31. Pletka, 52. Šimánek - 3. a 5. Lammers, 15. Kovář, 40. Vlasák.

HC Mountfield: Kovář - Snopek, Vydarený, Ptáček, Melichar, Novák, Šulc, Tůma - Šimánek, Mikeska, Kuchejda, Gulaš, Langhammer, Květoň, Mertl, Kašpařík, Podlešák, Pšurný, Martynek, Pletka, Červený.

HC Plzeň 1929: Přikryl (31. Salfický) - Hanzlík, Modrý, Slaney, St. Pierre, Dresler, Frolo, Hucl - Petruška, Lammers, Straka, Vlasák, Langfeld, Kovář, Johnson, Stránský, Heřman, Dvořák, Vostřák, Obdržálek, Heřman.

Rozhodčí: Hribik, Souček - Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 7:7, využití: 2:2.