Sportovcem Jihočeského kraje je podruhé krasobruslař Tomáš Verner

JIŽNÍ ČECHY - 08.01.2009 11:31

Sportovcem Jihočeského kraje za rok 2008 se stal krasobruslař Tomáš Verner (BK České Budějovice). Český reprezentant, který získal na loňském ME zlatou medaili, zvítězil před cyklistkou Terezou Huříkovou (Bike klub Vimperk, vítězka Světového poháru do 23 let, start na OH v Pekingu) a hokejistou Romanem Turkem (HC Mountfield České Budějovice, nejlepší hokejista loňské extraligy). Mezi kolektivy zvítězili, stejně jako v roce 2007, volejbalisté VK Jihostroj České Budějovice. Druzí skončili hokejisté HC Mountfield České Budějovice a třetí vodní pólisté Red Dogs Strakonice. Anketu pořádají Jihočeský Deník, Jihočeský kraj a krajské sdružení ČSTV.

Tomáš Verner obhájil své prvenství z předchozího ročníku. Naopak titul objev roku získali juniorský mistr světa v kanoistickém maratonu Jan Luňáček (Jiskra Týn), juniorský mistr světa v nohejbale trojic Jan Vondrášek (Dynamo ČB) a hokejový reprezentant do 18 let Roman Horák (Mountfield Č. Budějovice).

Do Síně slávy byla uvedena boxerská legenda Josef Němec, zvláštní cenu obdržel Miroslav Vondřička.