Českobudějovicko Českokrumlovsko Chomutovsko Jindřichohradecko Karlovarsko Písecko Prachaticko Praha-město Strakonicko Táborsko

Čeští hokejisté porazili Němce v prvním zápase po prodloužení

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 13.04.2012 23:19

V prvním ze dvou utkání Euro Hockey Challenge v Budvar aréně mezi Českou republikou a Německem zvítězili dnes čeští hokejisté 3:2 po prodloužení. Velký podíl měl na vítězství kapitán Jiří Novotný, který dal dvě branky, z nichž ta druhá rozhodla v prodlouženému si ještě připsal asistenci při gólu Kašpara.

Pro Čechy to nebylo vůbec lehké utkání. Národní tým se těžko rozjížděl, Němci byli aktivnější, o čemž svědčil poměr střel v první třetině 4:11. Zásluhou výborného Kováře, který Budvar arénu dobře zná ze zápasů extraligového Mountfieldu, naštěstí zůstaly všechny šance hostů nevyužity.

V poslední vteřině úvodní části zatrnulo divákům v solidně zaplněném hledišti, když Flaake narazil na mantinel sehnutého Nakládala. Českému obránci museli z ledu pomoci spoluhráči a německý útočník dostal trest 2+10. Přesilovku už po 44 vteřinách využil ve 21. minutě Kašpar, který dorazil puk za Pätzoldova záda. Ve 27. minutě při signalizovaném vyloučení Němců se Češi už radovali z druhé branky, videorozhodčí však Nedvědovu střelu jako gól neuznal, puk se od horní tyčky odrazil před brankovou čáru.

Ve třetím dějství Češi své vedení navýšili. Tenkrátovu střelu ještě německý gólman vyrazil, ve 44. minutě ale po kombinaci Kašpara a Petružálka jen sledoval, jak Novotný zakončuje do prázdné branky. Češi ale dvoubrankový náskok ztratili. Deset minut před koncem snížil při signalizovaném vyloučení Reimer a v 54. minutě v přesilovce zakončil do odkryté branky Schubert.

Češi v závěru měli nápor, ale nerozhodli, v největší šanci neuspěl Nedvěd. V prodloužení šel pykat Pietta a v přesilovce rozhodl Novotný.

Branky a nahrávky: 21. Kašpar (Petružálek), 44. Novotný (Petružálek, Kašpar), 65. Novotný (Nakládal, P. Nedvěd) - 50. Reimer (Buchweiser, Hager), 54. Schubert (Barta, Gogulla). Rozhodčí: Minář, Šindler - Jelínek, Pouzar. Vyloučení: 6:9, navíc Flaake (Něm.) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 4856. Třetiny: (0:0, 1:0, 1:2 - 1:0)

Česká republika: Jakub Kovář - Němec, Čáslava, Mojžíš, Nakládal, Kudělka, Zámorský, Krejčík - Petružálek, Novotný, Kašpar - Průcha, P. Nedvěd, Vondrka - Tenkrát, Jan Kovář, Veselý - Kumstát, Pech, I. Rachůnek. Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček.

Německo: Pätzold - Fischer, Schubert, Petermann, Schüle, Kohl, Müller, Lavallee, Akdag - Kaufmann, Barta, Lewandowski - Reimer, Hager, Buchwieser - Furchner, Hospelt, Flaake - Gogulla, Pietta, Schütz. Trenéři: Jakob Kölliker a Ernst Höfner.