Praha-město Praha-západ

Dynamo nezvládlo v Ďolíčku druhý poločas a utržilo další tříbrankový výprask

PRAHA - 04.10.2014 19:36 - Aktualizováno: 05.10.2014 08:25

Tříbrankový výprask utržili ve včerejším 10. kole SYNOT ligy fotbalisté Dynama České Budějovice ve Vršovicích od Bohemians 1905. V poločase byl stav bezbrankový a ani začátek druhé půle nenaznačoval nějaké problémy. Pak však Jihočeši totálně propadli a během dvanácti minut třikrát inkasovali. V tabulce jsou nyní na 14. místě, bod před Jihlavou a dva body před Hradcem Králové.

Bohemians Praha 1905 - Dynamo České Budějovice 0:0 (0:0)

Hosté udělali v sestavě oproti nevydařenému zápasu s Příbramí hned čtyři změny. Do sestavy se vrátili Volešák a Vošahlík, kteří nemohli minule hrát kvůli dohodě klubů, respektive trestu za vyloučení, Novák se posunul na pravého beka, na stopera šel Kalod a v útoku nastoupil Škoda. Na hřiště se tak nedostali Klesa, Koreš, Benát a Linhart.

Hned v 5. minutě měl největší šanci poločasu Volešák, který z hranice velkého vápna mířil jen těsně vedle levé tyče Švengerovy branky. V končící půlhodině vystřelil Mikuš, míč však šel doprostřed branky, kde ho Křížek v klidu lapil. Pět minut před přestávkou unikl po pravé straně Novák, našel Škodu, ten však ani nevystřelil, ani nepřihrál, míč jen zastavil a přišel o něj. Za zmínku tak stojí už jen to, že sudí udělil v první půli čtyři žluté karty.

Také vstup do druhého poločasu hostům vyšel. V 51. minutě vybojoval Škoda v levém rohu míč, zacentroval a Klesa (vystřídal pár minut předtím zraněného Vošahlíka) ve vyložené šanci hlavou z malého vápna branku netrefil! A to přišlo Jihočechy hodně draho, protože po hodině hry nastal jejich totální kolaps. V 61. minutě se dostal sám před Křížka domácí útočník Mikuš, podstřelil ho, ale míč se zastavil před brankovou čarou a Lengyel ho včas odkopl. Jenže balon se dostal k Jindřiškovi, který přes nedůrazného Horu odcentroval a v hlavičkovém souboji Novák propadl a Mosquera pohodlně otevřel skóre. Za čtyři minuty Kalod fauloval ve vápně Mikuše a Jindřišek z penalty zvýšil. Jihočeskou pohromu dokonal v 73. minutě po centru Barteka (přes Hanzlíka) hlavičkou na malém vápně zcela volný Rada. Oba stopeři i obránce Novák v té chvíli jeho skórování jen uctivě přihlíželi... Po domácí prohře s Příbramí 0:3 minulou sobotu si Dynamo připsalo další tříbrankový výprask a následující reprezentační přestávka mu přijde stoprocentně vhod.

Poločas: 0:0. Branky: 61. Mosquera, 66. Jindřišek (pen.), 73. Rada, ŽK: Šmíd - Novák, Škoda, Brunclík, Kalod, Rozhodčí: Zelinka - Hájek, Peřina. Diváků: 4202.

Bohemians 1905: Švenger - Pauschek, Šmíd, Brabec, Šírl - Jindřišek, Rada - Moravec (60. Bartek), Nerad (68. Lietava), Mosquera (88. Engelmann) - Mikuš.

České Budějovice: Křížek - Novák, Lengyel, Kalod, Machovec (57. Hanzlík) - Vošahlík (47. Klesa), Herzán , Volešák, Brunclík, Hora (83. Linhart) - Škoda.

Roman Pivarník (Bohemians): První poločas potvrdil, že soupeř nám samozřejmě nenechal prostor na kombinaci. V poločase jsem mužstvu vyčítal, že ve hře dopředu jsme byli špatně postavení. Tam vznikaly určité problémy. Říkali jsme si už dříve, že většina zápasů se dá rozhodnout až ve druhém poločase a dokážeme tempo stupňovat. Ve druhém poločase ten vstup byl. Jednoznačně jsme dominovali, dokázali jsme dobře kombinovat. Rozebrali jsme obranu Budějovic a dali krásné góly, takže určitě spokojenost.

Luboš Urban (České Budějovice): Bylo vidět, že domácí v prvním poločase do zhuštěné obrany měli problémy, tam jsem neviděl nějakou velkou převahu. Čekalo se na to, kdo udělá chybu, jestli se nám povede nějaký brejk. Pár jich tam bylo, které jsme nevyřešili. Přežijeme první gólovku, kdy to Lengyel vykopával z prázdné branky a hned z následné akce dostaneme gól. Za pět minut penalta, zápas rozhodnutý a za dalších pět, šest minut třetí gól. Nemůžeme být spokojení. Máme před sebou repre pauzu, musíme se dát do kupy a musíme se pokusit vydolovat body v Hradci Králové.