Praha-město Praha-západ

Vítězkou StartPointu je Michelle Hall z Irska. Vystavující jsou z rekordních 19 zemí

19.10.2017 06:52Michelle Hall z irského Dublinu je vítězkou hlavní ceny letošního ročníku přehlídky evropských absolventů výtvarných akademií StartPoint. Porota, zahrnující kurátory a ředitele významných evropských institucí, vítěze vybírala v den vernisáže ve Veletržním paláci Národní galerie v Praze. Čestné uznání si odnášejí shodou okolností dva výtvarníci polského původu - Jana Shostak z Varšavy a v Londýně působící Tomasz Kobialka.

Jean Reno: Pro herce není důležitá sláva, musí být ale šťastný

04.07.2016 22:24S nadhledem, vtipem a zároveň s pokorou. Tak se prezentoval francouzský herec Jean Reno, který dnes přijel na filmový festival do Karlových Varů. Drsňák známý ze snímků jako Šifra mistra Leonarda, Brutální Nikita či z francouzské komedie Drž hubu! v lázeňském městě uvedl film Leon z roku 1994. Ten vznikl pod taktovkou režiséra Luce Bessona a po boku Rena si v něm zahrála také tehdy dvanáctiletá Natalie Portman.

Festival Okolo Třeboně nabídne hvězdy i symfonické fúze

11.03.2014 07:59Kapela Kryštof a zpěvák Petr Kolář budou patřit k největším hvězdám letošního multižánrového festivalu Okolo Třeboně, jehož 23. ročník se uskuteční od 27. do 29. června 2014. Opět tedy naplní heslo "Prázdniny začínají v Třeboni". Až do konce roku bude následovat série hudebních a dalších akcí: organizátoři z agentury Bárny chystají například koncerty Karla Plíhala, Bratrů Ebenů a Františka Nedvěda s kapelou.

Černobílá vernisáž obrazů Michaely Žemličkové v rámci Černobílého turné 2013

29.09.2013 20:13V pražském Obecním domě se v pátek 27. září uskutečnila vernisáž "černobílých obrazů" výtvarnice Michaely Žemličkové. Akce se uskutečnila v rámci zahájení největší hudební události letošního roku - LUCIE BÍLÁ - Černobílé turné 2013. Ústředním motivem akce, které se zúčastnila stovka hostí, byly černobílé obrazy, včele s černobílým portrétem zpěvačky Lucie Bílé.

Černobílé turné LUCIE BÍLÉ bude výjimečné ve všech směrech

05.09.2013 08:58Patnáctinásobná Česká (Zlatá) Slavice vyráží letos na své největší tour s názvem LUCIE BÍLÁ - Černobílé turné 2013. Se svými 11 megakoncerty se představí celkem v 10 městech v Česku a na Slovensku. V Praze se uskuteční dva koncerty.

Již jen několik dní bude k vidění vzácný rukopis Rosa Rosensis z 15. století

22.06.2011 10:17Milovníkům historie zbývá jen několik dní na návštěvu Valdštejnské jízdárny na pražském hradě, kde je poprvé vystaven originál vzácného rukopisu z 15. století Rosa Rosensis oslavující Rožmberky. Ilustrovaný rukopis oslavné básně na rožmberský rod - Rosa Rosensis (Růže rožmberská) bude k vidění jen do 29. června. Delší pobyt na veřejnosti není vzhledem k citlivosti na klimatické podmínky možný, informovala mluvčí Národního památkového ústavu v Českých Budějovicích Kateřina Voleská.

Strakoničtí Z ničeho nic dnes zahajují miniturné s maďarským Bankruptem

20.01.2011 08:46Miniturné čítající tři koncerty dnes v pražském klubu Matrix zahajuje strakonická kapela Z ničeho nic spolu s jejich pertnery - kultovní maďarskou punkovou skupinou Bankrupt. V Matrixu se představí spolu s Falešným Obviněním a kapelou Kohout plaší smrt.

Vernisáž v Rožmberském paláci v Praze zahájila Rok růže

10.12.2010 07:44Rožmberský rok 2011 aneb série kulturních a společenských akcí připomínajících panování největšího šlechtického rodu v Čechách začal ve čtvrtek vernisáží v pražském Rožmberském paláci. Jednadvacet panelů, šestnáct exponátů, repliky dobových šatů a zbroje a další předměty představí návštěvníkům v Rožmberském paláci historickou úlohu, kulturní dílo a dědictví slavného rodu Rožmberků, přetrvávající čtyři století.