Praha-město Praha-západ

Zloděj si z rodinného domu odnesl šperky za více než čtvrt milionu

10.11.2016 19:25Šperky za více než čtvrt milionu korun si odnesl zloděj, který se včera vpodvečer vloupal do rodinného domu v Šindlových Dvorech na Českobudějovicku. V časovém rozmezí od 15:45 do 17:50 hodin vypáčil vstupní dveře a z domu odnesl šperkovnici se šperky v uvedené hodnotě.

Nachytaný zloděj postřelil mladíka ukradenou vzduchovkou

23.08.2015 12:13Policisté z Týna nad Vltavou pátrají po pachateli, který ukradenou zbraní postřelil ve čtvrtek v noci 16letého mladíka, když ho překvapil při zlodějně.

ČIŽP: Nezákoné těžby dřeva nechávají stamilionové škody. Provádí je organizované skupiny

30.05.2014 08:19Na území ČR působí několik organizovaných skupin, které provádí nezákonné těžby dřeva. Lidé z těchto skupin jsou provázaní, velmi vynalézaví a často mění metody protizákonné činnosti. Informovala o tom Česká inspekce životního prostředí. Podle ní lze ekologické škody z řádění těchto skupin odhadovat na 100 miliónů ročně. Přesto vloni udělila ČIŽP za nezákonné těžby pokuty v souhrnné výši "jen" 12.086.000 korun.

Zloděj krade na Šumavě fotopasti

04.11.2013 12:02Neznámý zloděj se na Šumavě soustředí na krádeže takzvaných fotopastí. V přírodě rozmístěné kamery reagují na pohyb a jsou schopné automaticky zaznamenávat vzácná zvířata bez lidského rušení. Mezi středou a sobotou minulého týdne jich z katastru Kvildy někdo ukradl hned šest. Informovala o tom mluvčí prachatické policie Martina Joklová.

S přívaly sněhu prudce roste počet autonehod

19.03.2013 14:28Kalendář už oznamuje příchod jara, ale zima, jak se zdá, jí ještě nechce uvolnit místo a opět zasypala celou Českou republiku sněhem. Právě v takových dnech dramaticky narůstá i počet dopravních nehod. Policie ČR už jich od začátku roku řešila přes 13 tisíc. Nejvíce v Praze a Středočeském kraji, ale třeba i v Ústeckém kraji. Pokud k nim přidáme i evidenci pojišťoven, stalo se jich od začátku roku už desítky tisíc.

S přívaly sněhu prudce roste počet autonehod

19.03.2013 14:09Kalendář oznamuje příchod jara, ale zima, jak se zdá, jí ještě nechce uvolnit místo a opět v noci na dnešek zasypala celou Českou republiku sněhem. Právě v takových dnech dramaticky narůstá i počet dopravních nehod. Policie ČR jich od začátku roku řešila už přes 13 tisíc. Nejvíce v Praze a Středočeském kraji, ale třeba i v Ústeckém kraji. Pokud k nim přidáme i evidenci pojišťoven, staly se jich od začátku roku už desítky tisíc.

Nejvíce se chaty a chalupy vykrádají ve středních Čechách

02.10.2012 15:20S končícími prázdninami a nastávajícím podzimem, kdy čeští chataři a chalupáři houfně opouštějí své rekreační nemovitosti, se prudce zvyšuje riziko, že se tyto objekty stanou terčem zlodějů. Je proto dobré myslet na opatření, která pomohou riziko takové nevítané návštěvy snížit, a zároveň udělat vše pro to, aby nemovitost byla co nejlépe chráněna před nepřízní počasí.

Nejvíc se kradou věci z aut v Praze

14.06.2012 10:15Bojíte se, že vám někdo ukradne auto? Opatrní byste měli být ale především v tom, jaké věci v něm necháváte. V České republice je totiž až třikrát pravděpodobnější, že se vám do něj někdo vloupe, než že vám ho odcizí. A právě v těchto měsících, kdy se motoristická sezóna rozjíždí na plné obrátky, riziko takové nepříjemnosti nejvíce roste.

Počet ukradených kol stoupl v ČR meziročně o 10 procent

26.04.2012 10:57Letní teploty, slunečné počasí. V městech i na venkově se to začíná hemžit cyklisty. Ať už ale lidé využívají kolo k cestě do práce nebo vyrazí na výlet, měli by si na ně dát dobrý pozor. Počet krádeží kol v České republice meziročně vzrostl o více než 10%. O svůj bicykl loni přišlo nejvíce lidí v Praze a v Moravskoslezském kraji. Jen v těchto dvou destinacích se loni "ztratilo" zhruba tři tisíce kol. Nejméně aktivní nenechavce pak mají na Vysočině, v Karlovarském a Libereckém kraji.

Nejčastěji se loni vykrádaly chaty ve Středočeském a nejméně v Karlovarském kraji

14.03.2012 09:30Předpověď počasí začíná ohlašovat jarní teploty a řada chatařů a chalupářů opět vyráží na první návštěvy svých víkendových a prázdninových sídel. Často ale na ně čeká nepříjemné překvapení v podobě vyloupené nemovitosti. Mimo hlavní sezonu se totiž chaty a chalupy stávají častěji terčem zlodějů. Ti nejčastěji vykrádají chaty ve Středočeském kraji.

Každá třetí nehoda na přejezdu smrtelná - takouvou bilanci Drážní inspekce nepamatuje

03.08.2010 11:52Horší bilanci ještě Drážní inspekce nepamatuje. Při patnácti červencových nehodách na železničních přejezdech zahynulo pět osob. V průměru tedy připadá jeden mrtvý na tři nehody, což je oficiálně nejtragičtější poměr od doby vzniku Drážní inspekce. Uvedl to dnes její mluvčí Martin Drápal.

Množství pašovaných zvířecích suvenýrů roste, vozí se korály i medvědí trofeje

11.02.2008 13:35Množství nelegálně dovážených suvenýrů z chráněných živočichů a rostlin nebo přímo jejich exemplářů roste. Ukazují to statistiky Celní správy, která vloni ve spolupráci s Českou inspekcí životního prostředí (ČIŽP) zadržela bezmála 900 exemplářů. Byly mezi nimi například volně žijící druhy ptáků, lebky primátů či šest úplných medvědích kůží i s lebkami.