Praha-město Praha-západ

Národní přírodní rezervace Boubín má až do února 2018 uzavřen pro veřejnost vstup

09.11.2017 19:58Od pátku 10. listopadu 2017 do 10. února 2018 je uzavřen vstup do Národní přírodní rezervace Boubín. Jsou tedy uzavřené veškeré turistické trasy včetně trasy okolo Boubínského pralesa i přístupových cest k rozhledně Boubín. Lesy ČR, s. p., Lesní závod Boubín požádal o udělení zákazu vstupu z důvodu rozsáhlých polomů, jež způsobila větrná kalamita na konci října tohoto roku. Lesní porosty jsou velmi narušené a stále hrozí akutní nebezpečí pádu nalomených a polovyvrácených stromů a tím k ohrožení zdraví a životů návštěvníků.

Druhý temelínský blok jede už na plný výkon

07.08.2017 21:43Týden po připojení generátoru k přenosové soustavě začal druhý temelínský blok pracovat naplno. Plného výkonu operátoři dosáhli v pondělí před desátou hodinou dopoledne. Nyní tak Jaderná elektrárna Temelín kryje necelou třetinu české spotřeby.

91 procent lidí s lupénkou v ČR čelí ponižování a diskriminaci

19.07.2017 11:31Na 84 procent lidí s psoriázou (lupénkou) trpí diskriminací nebo ponižováním, v České republice je to dokonce 91 procent. Vyplývá to z celosvětového průzkumu, který uskutečnila výzkumná společnost GFK. Podařilo se získat odpovědi reprezentativního vzorku bezmála 8400 nemocných lupénkou z 31 zemí světa, včetně 103 pacientů z České republiky. Podle průzkumu téměř polovina nemocných musí čelit nepříjemným dotazům, zda jsou nakažliví. Až 17 procent lidí s psoriázou se setkává s odmítnutím při návštěvě kadeřníka, kosmetiky nebo při nákupu v obchodě.

Město se stane jediným vlastníkem Teplárny České Budějovice

21.06.2017 08:16Teplárna České Budějovice se stane stoprocentním majetkem Statutárního města České Budějovice. Rozhodla o tom včerejší valná hromada energetické společnosti. V ní město už vlastní 99,55 procenta akcií a využilo ustanovení zákona o obchodních korporacích o přechodu zbylých cenných papírů na hlavního akcionáře. Vytěsnění drobní vlastníci obdrží za každou akcii 3292 Kč, jak určil znalecký posudek Ústavu znalectví a oceňování Vysoké školy technické a ekonomické.

Lékaři: Nedostupnost moderní léčby stojí stát peníze na ztrátě lidí v produktivním věku

20.06.2017 08:31To, že se potřebným nemocným nedostane včas potřebná moderní léčba, může stát státní finance každoročně až stovky miliónů navíc. Zlepšení kvality života pacientů díky včasnému podání moderní léčby by eliminovalo náklady na následnou péči či vyplácení invalidních důchodů. Upozornili na to odborníci na semináři, který se konal ve zdravotnickém výboru Poslanecké sněmovny v Praze pod záštitou Nadačního fondu pro zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP). "Například u nedostatečně léčené těžké formy lupénky až dvacet procent pacientů přijde o pracovní schopnosti, což má vysoké ekonomické dopady," uvedl Tomáš Doležal, ředitel Institutu pro zdravotní ekonomiku a technology assessment. Dodal, že například s každou včas neléčenou pacientkou s rakovinou prsu, která zemře v produktivním věku, přijde společnost o pět milionů korun, které by přinesla její práce.

MiG 23 Tygr zůstane i nadále u vstupu do areálu letiště v Plané

26.05.2017 14:50Symbol Jihočeského letiště České Budějovice, který vítá u vstupu do areálu cestující i návštěvníky - MiG 23 Tygr, zůstane i nadále na svém místě. Konkrétně do konce roku 2018.

Vrchní soud zprostil Thomu obvinění, českobudějovický exprimátor je nevinný

08.12.2016 11:16Vrchní soud v Praze dnes zprostil viny ze zneužití pravomoci bývalého primátora Českých Budějovic Juraje Thomu. Vyhověl jeho odvolání a zrušil rozsudek, který Thomu posílal na pět let do vězení, a navíc mu ukládal jak pětiletý zákaz činnosti ve výkonných orgánech obcí, tak i povinnost uhradit městu škodu 12,5 miliónu korun. Uvedly to dnes různé zpravodajské servery.

K Temelínu se stěhují motýli

03.11.2016 13:28Třináct druhů denních motýlů našli vědci z Biologického centra Akademie věd a Jihočeské univerzity při zoologickém průzkumu v těsném okolí Infocentra Jaderné elektrárny Temelín. Právě kvůli pomoci této skupině hmyzu zde vznikla speciální motýlí louka. Ta v historickém parku plní vzdělávací i ochranářskou úlohu.

1000 kilometrů během 22 dní věnoval ultramaratonec René Kujan vozíčkářům

30.06.2016 20:09Ultramaratonec René Kujan v neděli 26. 6. na Lysé hoře v Beskydech dokončil svůj třítýdenní běh po sedmi nejvyšších vrcholech sedmi nejvyšších pohoří ČR. Projektem s názvem "Cesty na vrchol" chtěl upozornit na těžkosti, kterým čelí vozíčkáři při hledání pracovního uplatnění a snažil se získat prostředky na provoz tréninkového pracoviště pro vozíčkáře s poraněním míchy, které tento problém řeší. Rekord byl zapsán do České knihy rekordů. Sbírka na tréninkové pracoviště Hvězdný bazar je v plném proudu a pokračuje až do 31. 7. 2016.

Čeští medici uvažují o práci v jihočeských nemocnicích

05.06.2016 11:33Studenti medicíny lékařských fakult tuzemských vysokých škol uvažují o práci v jihočeských nemocnicích. A to i přesto, že by museli změnit bydliště nebo za prací cestovat. Vyplývá to z průzkumu, který mezi účastníky nedávné soutěže Medik roku provedl pořadatel soutěže, společnost HealthCare Institute, o. p. s.

Usmrcených na železničních přejezdech je nejvíce za posledních šest let

08.04.2016 10:08V letošním roce zemřelo již 14 osob při střetnutí na železničních přejezdech. V porovnání s prvními třemi měsíci minulého roku vzrostl počet usmrcených o 333 %. Nepříznivý vývoj pokračoval i v dubnu, kdy během prvních tří dnů evidovala Drážní inspekce pět střetnutí.

Teplárna má tři nominace na "teplárenského Oscara". Promění je?

23.03.2016 07:22Hned tři nominace v soutěži Projekt roku 2015, který hledá nejlepší realizace v teplárenství, získala Teplárna České Budějovice. Mezi 16 projekty, které se ve čtyřech kategoriích dostaly do nejužšího finále, z něhož vzejde vítěz, to je nejvíc. Dvě nominace mají projekty Tepláren Brno, ostatní finalisté po jedné. "Teplárenské Oscary" vyhlašuje Teplárenské sdružení České republiky, které výsledky oznámí 26. dubna v Hradci Králové.

Se snímky svarů se podle Drábové manipulovalo i v Temelíně

31.01.2016 13:20Nekvalitní kontroly svarů a manipulace s jejich rentgenovými snímky se neděly jen v případě jaderné elektrárny Dukovany, ale i v Temelíně. Dnes to v pořadu České televize Otázky Václava Moravce řekla předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová. Uvedl to server Novinky.cz.

V jednom z domů v českobudějovické ulici U Tří lvů vybuchla plynová láhev

07.12.2015 12:41V českobudějovické ulici U Tří lvů vybuchl dnes dopoledne v obytném domě č. 9 plyn, konkrétně desetilitrová propanbutanová láhev. Na místě zasahovali policisté, hasiči i záchranáři, zraněn byl jeden člověk. Jednalo se o 26letého muže. Dalších 10 osob podle policejního mluvčího Miroslava Doubka dům opustilo samo či za asistence záchranářů.

Temelín čeká největší mezinárodní mise v historii

26.11.2015 14:48Téměř tři týdny bude 31 odborníků z dvanácti zemí prověřovat elektrárnu Temelín. Vůbec poprvé bude elektrárna podrobena nezávislé kontrole podle nových pravidel Světového sdružení provozovatelů jaderných elektráren (WANO). V pořadí třiatřicátá mezinárodní prověrka je největší v temelínské historii a potrvá od zítra do 11. prosince.