Praha-město Praha-západ

Táborsko na Vltavínu nezaváhalo a vyhouplo se do čela FNL

PRAHA - 10.05.2014 16:38

Fotbalisté FC MAS Táborsko dnes v 26. kole na hřišti předposledního delku Fotbalové národní ligy nezaváhali a Vltavín s vysoko porazili. Pražanům v dopoledním zápase vsítili čtyři branky a po výhře 4:1 se vyšvihli do čela FNL. Pod tlak tak dostali další dva nejvážnější konkurenty v boji o postup, kterými jsou českobudějovické Dynamo (dnes od 18 hraje ve Zlíně) a Hradec Králové .

Loko Vltavín - FC MAS Táborsko 1:4 (0:2)

Dvě branky zařídil dnešní oslavenec Džafić, který si dal dárek k 24. narozeninám. Výhra má ale pro Táborsko také dvě nepříjemnosti. Špílmachr Šimák obdržel osmou a stoper Mráz čtvrtou žlutou kartu. Oba budou chybět trenérovi Frňkovi doma proti Třinci, Šimák pak i v Karviné.

Jednoznačný výsledek zápasu příliš nevypovídá o jeho průběhu. Domácí celek předvedl houževnatý, soustředěný výkon a místy Táborsko přehrával. Jihočeši vyráželi do brejků a na rozdíl od jiných zápasů jim tentokráte vycházela koncovka.

"Vltavín hrál od začátku aktivně. Dostal nás do několika nepříjemných situací. Nastřelil břevno, měl tam ještě jeden závar před naší bránou. My jsme udeřili z první naší pěkné akce. Ta nás uklidnila," uvedl trenér FC MAS Táborsko Petr Frňka.

Vukadinović poslal ve 12. minutě míč za obranu, kde se ho ujal Presl, pohrál si s obráncem i gólmanem a zavěsil - 0:1. Ve 21. minutě přišla další rychlá akce hostí, centr Džafiće a hlavičkující Strnad, nejlepší střelec hostí, nedal brankáři Čabovi šanci zasáhnout.

Druhá půle byla podobná té první. Vltavín se snažil držet míč, bojoval, jenže třetí gól přidali hosté. Přišel totiž další kontr, protisměrná klička Vukadinoviće, který mohl sám zakončit, ale našel ještě Džafiće - 0:3. V závěru utkání snížili domácí hlavou po zaváhání táborské obrany na 1:3. Autorem branky byl v 79. minutě Čermák. Domácí dohrávali v deseti lidech, protože Komárek šel po dvou žlutých kartách předčasně pod sprchu. Před faulem a druhou žlutou kartou byl šel Presl sám na bránu. Čtvrtou branku hostí zajistil Džafić z pokutového kopu po faulu na Traorého.

Branky: 79. Čermák - 12. Presl, 21. Strnad, 51. a 83. (pen.) Džafić. Rozhodčí: Mikel - Machálek, Pochylý. ŽK: Pozníček, Ptáček, Komárek, Hájek - Šimák, Mráz. ČK: Komárek (Vltavín).

Loko Vltavín: Čaba - Hájek, Ptáček, Komárek, Pozníček - Podzimek, Pávek M. (58. Mařík), Valíček (83. Škorvánek), Očovan - Krimlák (65. Nulíček), Čermák.

FC MAS Táborsko: Toma - Štrbák, Mráz, Ciferský, Kotrba - Javorek - Presl, Šimák (65. Nešický), M. Vukadinović (80. Traore), Džafić - Strnad (88. Musiol).

Trenér FC MAS Táborsko Petr Frňka: Vítězství vypadá jednoznačně, ale na hřišti tomu tak nebylo. Vltavín měl opticky více ze hry, ale my jsme byli nebezpečnější. Naše šance jsme proměnili. Celé jaro říkám, že jsme málo efektivní, tak dneska jsme byli efektivní měrou vrchovatou. Absence Šimáka a Mráze v příštích zápasech musíme nahradit. Nedá se nic dělat, musíme si bez nich poradit, nemá cenu nad tím vzlykat. Šanci dostanou další hráči. Věřím, že to zvládnou. Do tréninků se mají po zranění zapojit Šiml a Kočí.