Praha-město Praha-západ

Dynamo na hřišti posledního celku s přehledem vyhrálo rozdílem třídy

PRAHA - 12.04.2014 12:45

Fotbalisté českobudějovického Dynama zvládli s přehledem dnešní dopolední zápas v Praze na Proseku proti Bohemians, vyhráli rozdílem třídy 3:0. A protože vedoucí celek Fotbalové národní ligy, FC MAS Táborsko, prohrál ve stejném čase v Pardubicích, boj o postup do první ligy se stává o to víc dramatičtější, neboť Dynamo ztrácí na Táborsko už jen dva body. Další z favoritů, Hradec Králové, svůj zápas 22. kola teprve odehraje. Ten ztrácí na Táborsko pouze bod.

Bohemians Praha - Dynamo České Budějovice 0:3 (0:1)

Na hřišti posledního celku FNL nedopustili Jihočeši žádnou senzaci a v klidu si došli pro důležité tři body. První větší šanci měl v 8. minutě Klesa, ale jeho střelu pod břevno vytáhl na roh exbudějovický gólman Daněk. V 26. minutě stálo při domácím brankáři štěstí, když Hurka z dorážky trefil pouze břevno. Brankovou konstrukci trefili hosté znovu ve 34. minutě, když nastřelil tyč po závaru ve vápně stoper Deli. Dynamo tak šlo do vedení až ve 40. minutě, ve vápně si počkal na míč Linhart a zkušeně zavěsil.

Po změně stran se začali pomalu osmělovat i Pražané. První vážnější šanci v celém utkání si připsali v 57. minutě, kdy si zpracoval míč Fikejz a jedovatou střelou prověřil pozornost brankáře Křížka, jenž míč vytáhl na roh. Jihočeši však žádné drama nepřipustili a chvíli na to znovu skórovali. Linhart přiťukl míč Benátovi, který přesnou střelou nedal Daňkovi šanci. Benát pak sice další šanci neproměnil, ale hosty to mrzet nemuselo. V 74. minutě totiž Wermke parádně vysunul Klesu, který si položil brankáře a poslal míč do odkryté branky.

Poločas: 0:1. Branky: 40. Linhart, 59. Benát, 74. Klesa, ŽK: Just, Norek, Laštovka (všichni Bohemians). Rozhodčí: Houdek - Fišer, Ratajová. Diváků: 456.

Bohemians: Daněk - Ježdík, Hochmeister, Houžvička, Norek - Demeter (62. Bukač) - Fikejz, Boček, Laštovka - Sloboda (46. Ondrušík), Just.

Dynamo: Křížek - Novák, Lengyel, Deli, Machovec - Benát, Brunclík (81. Kadula), Funda (25. Wermke) - Klesa, Linhart, Hurka (65. Kalod).