Praha-město Praha-západ

Jasná výhra na hřišti nováčka, Dynamo nasázelo Vltavínu pět gólů

PRAHA - 07.09.2013 12:24 - Aktualizováno: 08.09.2013 08:59

Fotbalisté českobudějovického Dynama v sobotu dopoledne vyhráli v 7. kole Fotbalové národní ligy na hřišti nováčka soutěže Vltavínu hladce 5:0 a po třech prohrách v řadě se tak dočkali bodového zisku. Dvě branky dal Zdeněk Linhart, po jednom gólu zaznamenali Rýdel, Machovec a novic v týmu Poliaček. Na tři góly přihrála další posila Vyskočil, během zápasu nastoupil i třetí nový hráč Lukáš Jarolím.

Loko Vltavín - Dynamo České Budějovice 0:5 (0:2)

V sestavě Dynama se poprvé objevily hned v základní sestavě nové posily Vyskočil s Poliačkem, Lukáš Jarolím naskočil do hry až v 54. minutě. Jihočeši byli od úvodního hvizdu aktivnější a postupem času si tvořili i zajímavé možnosti. Ve 24. minutě se po rohu pověsil do vzduchu Deli a jeho hlavičce mnoho nechybělo. O chvíli později mohl skórovat i Kalod, ale po centru Poliačka nezacílil přesně. Domácí si pak vypracovali dvě výborné příležitosti, které ale vždy na poslední chvíli odvrátil velmi dobře hrající Lengyel a uchránil svůj celek od gólové pohromy. Dynamo pak dvakrát udeřilo během pouhých dvou minut. Nejprve ve 39. minutě se parádní ranou z dálky prosadil Rýdel a o dvě minuty později se po ose Rýdel - Vyskočil dostal míč k volnému Linhartovi, jenž pohodlně doklepl míč do branky.

Dvoubrankový náskok Jihočeši navýšili hned po přestávce. Ve 48. minutě Klesa našel na vápně volného Linharta, který obloučkem přehodil domácího brankáře. O tři minuty později Vyskočil přistrčil míč Machovcovi, jenž přesnou ranou přidal čtvrtou trefu. V 71. minutě pak znovu Vyskočil připravil míč pro Poliačka, jenž z těžkého úhlu propálil brankáře Čabu.

Poločas: 0:2. Branky: 41. a 48. Linhart, 39. Rýdel, 51. Machovec, 71. Poliaček, ŽK: Tenkl, Valíček, Klán, Krimlák - Klesa, Novák, Rozhodčí: Bílek - Černý, Kotalík.

Vltavín: Čaba - Zelenka, Pávek, Krimlák, Hájek - Očovan, Valíček, Předota, Tenkl, Škovránek (82. Podzimek) - Klán (54. Franěk, 68. Kozák).

České Budějovice: Daněk - Klesa (74. A. Dvořák), Lengyel (68. Benát), Deli, Machovec - Novák (58. L. Jarolím), Rýdel - Poliaček , Vyskočil, Linhart - Kalod.

Pavel Hoftych (trenér Dynama): "Dnes bychom byli vděční za každé vítězství. Viděli jsme, že naše mužstvo pitřebuje po psychické stránce konečně vyhrát. Je pro nás velmi příjemné, že to přišlo po takovémhle výkonu a výsledku. Před prvním gólem Filipa Rýdela jsme byli ale chvilkami trochu zmatení a soupeř tam měl takové tři nebezpečné brejkové situace. Naší bránu ale neohrozil a poté jsme udeřili dvěma góly my. Věříme, že tato výhra mužstvu pomůže i v následujících zápasech."