Praha-město Praha-západ

Místo kýžených bodů si z Julisky Dynamo veze debakl

PRAHA - 29.03.2013 19:56

Roli favorita jasně potvrdila v pátečním zápase 21. kola Gambrinus ligy pražská Dukla, která na Julisce přivítala poslední celek tabulky, českobudějovické Dynamo. Hosté, kteří v boji o záchranu potřebují body jako sůl, si odvezli na jih Čech debakl. Navíc nevyhráli už sedm zápasů v řadě. Není divu, že jsou i nadále přikováni na dně tabulky.

Dukla Praha - Dynamo České Budějovice 4 :0 (2:0)

V úvodních pěti minutách drželi Jihočeši míč na svých kopačkách častěji a vypadalo to, že budou domácí docela zlobit. Jenže to bylo z jejich strany bohužel vše. Už ve 13. minutě totiž poprvé inkasovali, když se z 20 metrů trefil po zemi k pravé tyči Borek. O devět minut později běžel sice zleva na branku Dukly Řezníček, ale jeho střela placírkou byla hodně slabá a Rada si s ní snadno poradil. Hosté poté byli hodně pasivní a pykali za to podruhé. Dvě minuty před poločasem se Pospěch obtočil kolem nedůrazného Nováka a střelou o pravou tyč zvýšil na dvoubrankový rozdíl.

Ve druhém poločase se toho dvacet minut moc nedělo, ovšem poté během tří minut mohlo skóre narůst. Nejdříve po dalším zaváhání Nováka minul branku Hašek, na druhé straně Řezníček v jasné šanci zvolil ve vápně opět střelu placírkou, stejně slabou jako v první půli. Chvíli nato pak šel na daňka sám Pospěch, ale vystřelil vedle levé tyče. Další branky však vzápětí přišly, a to do jihočeské sítě. A obě měl na svědomí brankář hostů Daněk, který během dvou minut vyrobil velehrubky. Nejdříve v 72. minutě neudržel centr na hranici malého vápna a Božoč v klidu dorazil do branky, v 74. minutě mu pak střela Borka po zemi proklouzla vkleče pod rukama.

Branky: 13. Borek (Pospěch), 43. Pospěch, 72. Božič, 74. Borek (Romera). Rozhodčí: Franěk - Mencl, Gallo. ŽK: 51. Hašek - 33. Mkoyan, 44. Rýdel , 62. Černý , 71. Machovec , 84. Ježdík. Diváků: 1920.

FK Dukla Praha: Rada - Romera, Štětina, Božič, Vrzal - Kalouda, Gedeon, Borek - Hašek (78. Engelmann), Pospěch (83. Malý), Albiach Roger (65. Přeučil).

SK Dynamo Č. Budějovice: Daněk - Novák, Mkoyan, Lengyel (80. Ježdík), Machovec - Hora, Rýdel, Černý, Javorek (63. Táborský), Sandro (73. Klesa) - Řezníček.

Další výsledky: Mladá Boleslav - Slovácko 2:0, Liberec - Olomouc 1:0, Příbram - Jablonec 3:3, Sparta Praha - Plzeň 1:0, Brno - H. Králové 1:3, Teplice - Slavia Praha 1:1, Ostrava - Jihlava odloženo.