Praha-město Praha-západ

Na Julisku jeli pro body, dostali čtyřku a prohráli

PRAHA - 05.08.2011 23:23

Ve druhém kole Gambrinus ligy hráli v pátek fotbalisté českobudějovického Dynama v Praze s nováčkem soutěže Duklou. A ačkoliv si před zápasem nepřipouštěli, že by nezískali alespoň bod, Dukla je nešetřila a vyhrála 4:2 (1:1). Jihočeši tak mají o čem přemýšlet, protože ve dvou zápasech sice vstřelili čtyři branky, ale hned osm jich inkasovali...

V sestavě, která vyběhla na Julisku, chyběl oproti utkání proti Spartě kapitán Horejš, jeho místo na stoperu zaujal mladý Novák a levého obránce hrál Pecka. Jihočeši začali zápas velmi aktivně a již ve 4. minutě se dočkali gólového efektu. Čirkin skvěle vysunul Klesu, jeho centr z pravé strany jeden z obránců domácích špatně odkopl přímo k Ondráškovi, který nezaváhal a bombou levou nohou z 11 metrů otevřel skóre - 0:1. Po čtvrthodině hry dal o sobě vědět domácí Berger, který napřáhl z dvaceti metrů a Kučera měl plné ruce práce, aby střelu vyrazil na roh. Dukla se z úvodního šoku oklepala a ve 23. minutě bylo vyrovnáno. Zleva centroval Berger, NNitrianský nedůrazně pokryl na malé vápno nabíhajícího Svatonského, který v pádu hlavou nedal Kučerovi šanci - 1:1. Autor gólu se při tom zranil v obličeji a musel vzápětí střídat. Ve 35. minutě krásně za vápnem vystřelil velmi aktivní Čirkin, míč směřoval do levého horního roku, ale gólman Rada stačil vytěsnit míč na roh. O minutu později po Klesově centru hlavičkoval Lengyel, ale Rada znovu zakročil skvěle. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

A po přestávce se děly věci! Bohužel ale jen k radosti domácích. V 61. minutě nastřelil Markovič břevno a zkoprnělí obránci Dynama pouze přihlíželi, jak Pázler dorazil na 2:1. Míč směřující k levé tyči mohl vykopnout Pecka, to by ho však musel trefit... O patnáct minut později přišla minela brankáře Kučery, který špatně vyběhl proti Bergerovi, jenž ho snadno obešel a do prázdné branky dal na 3:1. Dvě minuty nato svitla Jihočechům naděje na zvrat. To Benát nastřelil břevno, Ondrášek byl ve vápně faulován a z nařízené penalty Otepka snížil na 3:2. Šest minut před koncem však zprava zacentroval Berger a na malém vápně nekrytý Markovič hlavou dal výsledku konečnou podobu - 4:2.

Branky: 23. Svatonský, 61. Pázler, 77. Berger, 84. Markovič - 4. Ondrášek, 78. Otepka (pen.). Rozhodčí: Bílek - Tacina, Santarius. ŽK: Gedeon, Mikula - Rýdel. Diváků: 2123.

FK Dukla Praha: Rada - Hašek, Mikula, Vorel, Vrzal - Hanousek, Gedeon, Podrazký (65. Malý) - Berger (88. Švejdík), Markovič, Svatonský (27. Pázler).

SK Dynamo Č. Budějovice: Kučera - Nitrianský, Novák, Lengyel, Pecka - Klesa (69. Benát), Rýdel, Otepka, Čirkin (75. Jasanský) - Stráský, Ondrášek.