Dynamo si veze do barážové odvety jednogólový náskok, zápas proti Táborsku otočilo v nastavení

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 30.05.2024 21:38

Fotbalisté Dynama České Budějovice porazili dnes v úvodním utkání baráže o FORTUNA:LIGU po obratu Táborsko 2:1. Odveta se v Táboře hraje v neděli od 17.30 hodin.

Dynamo České Budějovice - FC SILON Táborsko 2:1 (0:1)

Nebyl to bůhvíjaký pohledný fotbal, opak byl pravdou. V prvním poločase bylo Dynamo lepší, hosté zalezli na vlastní polovinu a jen jakoby čekali, co Dynamo vymyslí. Ze začátku to vypadalo, že bude jen otázkou času, kdy černobílí otevřou skóre. Ovšem hosté se mohli spolehnout na výborně chytajícího brankáře Pastornického. Ten nejprve zlikvidoval střelu Šiguta ve třetí minutě, Suchanovu ránu v 11. minutě a ve 27. minutě předvedl skvělý zákrok opět proti Šigutovi. Domácí ve 23. minutě poprvé varoval Dordič, když jeho střelu zneškodnil českobudějovický brankář Šípoš. Ve 31. minutě už to opravdu vypadalo, že Dynamo půjde do vedení, ale Ondrášek z metru hlavičkoval vedle pravé tyče... A přišel trest. Králik zastavil pronikajícího Šašinku faulem v pokutovém území a Dordič z penalty poslal hosty do vedení.

Domácí se hned v úvodu druhé půle na soupeře dotáhli. Po faulu Nováka na Ondráška Dynamo srovnalo také z penalty, kterou proměnil Suchan. Stále měli sice více ze hry, ale proti zhuštěné obraně si nevěděli rady. A nechybělo moc, aby Šasinka hlavou v 67. minutě neposlal znovu Táborsko do vedení. Zápas nakonec otočilo Dynamo v prodloužení. Rohový kop prodloužil hlavou Králik na volného Nikla, který se nemýlil.

Branky: 49. Suchan z pen., 90.+4 Nikl – 45.+2 Dordič z pen. Rozhodčí: Pechanec – I. Nádvorník, Kříž – Zelinka (video). ŽK: Táborský (vedoucí mužstva), Skalák, Trummer – Sojka, Kateřiňák. Diváků: 5892.

České Budějovice: Šípoš – Skalák (73. Nikl), Králik, Poulolo, Trummer – Čermák (67. Hubínek), Hellebrand, Suchan – Šigut, Ondrášek (67. Tranziska), Alli. Trenér: Lerch.

Táborsko: Pastornický – Plachý, Novák, Kone, Tusjak – Bláha, Sojka (78. Kopáček, 90.+3 Mach), Kateřiňák – Varačka, Šašinka, Dordič (89. Zeman). Trenér: R. Nádvorník.

Jiří Lerch (trenér Dynama): "Očekával jsem takové utkání. Musím pochválit soupeře, který výborně bránil. Vytvořili jsme si šance, ale neproměnili jsme je. Potom přišla nešťastná chvíle, kdy jsme před přestávkou dostali gól z penalty. I přesto jsme byli pozitivní a kluky v šatně povzbuzovali. Říkali jsme jim, že pokud budeme pokračovat, Táborsko ten tlak nevydrží. Po přestávce jsme také vyrovnali a pak, co už je pro nás typické, přišel hektický závěr, v němž jsme rozhodli. Chtěli jsme hrát až do konce a Táborsko pak už jen bránilo. Jsme teprve v poločase, ale věřím, že v Táboře neprohrajeme. Vidím na hráčích, že toho mají plný zuby, táhneme to ve dvanácti třinácti lidech. Hlavně středoví záložníci Suchan, Hellebrand, Čermák jsou už hodně unavení. Ale musíme ten poslední zápas zvládnout."

Roman Nádvorník (trenér Táborska): "Hráčům musím poděkovat. Dali jsme si jasný úkol, aby bylo v neděli u nás o co hrát. Odehráli jsme dobrý zápas a věřím, že nám to v domácím zápase pomůže a budeme nebezpeční. Doma jsme půl roku neprohráli a České Budějovice v sezoně venku nevyhrály. Mrzí mě, že jsme tady neudrželi nerozhodný výsledek a inkasovali v nastaveném čase. Předcházel tomu roh, k němuž nemělo dojít. Pak jsme prohráli hlavičkový souboj a na vzdálenější tyči jsme nepokryli hráče. Byly to takové dvě tři drobné chyby, které možná pramenily i z únavy. Je to škoda, měli jsme ten zápas dohrát do stavu 1:1."