Českobudějovicko Českokrumlovsko Chomutovsko Jindřichohradecko Karlovarsko Písecko Prachaticko Praha-město Strakonicko Táborsko

Mountfield znovu prohrál, Liberec je jedno vítězství od semifinále

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 13.03.2012 21:42 - Aktualizováno: 13.03.2012 21:42

Čtvrtfinálová série play-off hokejové extraligy mezi českobudějovickými a libereckými hokejisty pokračovala dnes čtvrtým duelem v Budvar aréně. Domácí nastoupili oproti třetímu zápasu v pozměněné sestavě, hosté postavili do branky do branky místo Pince jeho kolegu Vošvrdu. Nic se však proti poslednímu souboji nezměnilo, Liberec opět vyhrál a je jen jedno vítězství od postupu do semifinále. HC Mountfield České Budějovice - Bílí Tygři Liberec 1:3 (0:0, 0:1, 1:2). Stav série: 1:3.

První dvacetiminutovka nenabídla příliš pohledný hokej. Hodně nepřesností, pramálo šancí, na každé straně nevyužitá přesilovka. V hledišti se rozhostilo ticho již v 52. vteřině, kdy se za bránou srazili Ptáček a Kovářem, který byl po tomto střetu chvíli pořádně otřesený. Více možností ke vstřelení branky měli hosté, tu největší v 18. minutě, kdy Urban neproměnil trestné střílení. Tomu předcházela chyba Kotalíka v útočném pásmu a ujíždějícího Urbana fauloval Ptáček. Kovář se následně opět vytáhl, takže do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

Prostřední část zahájili Jihočeši přesilovkou, ale hráli ji tak bídně, že se z hlediště ozval pískot. Stejně tak dopadly i další tři jejich přesilovky, z toho jedna minutová 5 na 3... A přišel trest, ve 36. minutě nebyli domácí schopni odpálit puk vyražený Kovářem a veterán Nedvěd švihem rozvlnil síť. Rozhodně se nehrál pohledný hokej, byl to boj.

V závěrečné části místo očekávaného tlaku přišel pro domácí šok. Po další chybě v rozehrávce našel Nedvěd před brankou Urbana, který ze vzduchu skepl kotouč do sítě. Odehráno bylo pouhých 21 vteřin. Dvě minuty nato konečně skórovali i Jihočeši, když Kašpařík tečoval Krajncovo střelu. Šest minut před koncem měl Liberec výhodu dalšího trestného střílení, ovšem výborný Kovář vychytal i Bartoviče. Kašpařík poté netrefil zblízka, další domácí přesilovka byla znovu tragická. Minutu a půl sáhl Mountfield ke hře bez brankáře, ujel ale Nedvěd a do prázdné definitivně rozhodl o tom, že Liberečtí vyhráli na jihu Čech i podruhé.

Branky a nahrávky: 43. Kašpařík (Kranjc, Červený) - 36. Nedvěd (Bartovič, Urban), 41. Urban (Nedvěd, Bartovič), 59. Nedvěd (Urban, Čakajík) . Rozhodčí: Minář, Hribik - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3 - 9 + Kuchejda (CEB) 10 minut osobní trest, Bartovič (LIB) 10 minut osobní trest za nesportovní chování a Ulrych (LIB) 10 minut osobní trest. Diváci: 5373.

HC Mountfield: Kovář - Ptáček, Kolarz, Vráblík, Novák, Němeček, Kranjc, Mikuš - Martynek, Kotalík, Gulaš, Sailer, Šimánek, Kuchejda, Kašpařík, Podlešák, Horna, Burian, Červený, Langhammer, Mertl.

Bílí Tygři Liberec: Vošvrda - Čakajík, Výtisk, Moravec, Trončinský, Roth, Derner, Holub, Štich - Bárta, Víšek, Špaček, Ulrych, Kudrna, Urban, Kica, Bartovič, Vantuch, Bortňák, Vak, Nedvěd.