Českobudějovicko Českokrumlovsko Chomutovsko Jindřichohradecko Karlovarsko Písecko Prachaticko Praha-město Strakonicko Táborsko

Bez gólů se nevyhrává, v play-off to platí dvojnásob. Liberec dal jeden a vyhrál

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 12.03.2012 21:52

Ve třetím zápase čtvrtfinálové série play-off hokejové extraligy mezi hokejisty Mountfieldu a Liberce měli dnes poprvé výhodu domácího kluziště Jihočeši. Tu však nevyužili, prohráli nejtěsnějším možným rozdílem. Liberec se tak ujal v sérii, hrané na čtyři vítězství, vedení 2:1. Čtvrtý zápas se hraje v úterý od 17.30 hodin znovu v Budvar aréně. HC Mountfield České Budějovice - Bílí Tygři Liberec 0:1 (0:0, 0:1, 0:0).

Domácí vtrhli do zápasu jako velká voda, hned v desáté vteřině pálil od modré Šimánek, po něm střílel Gulaš, ale Pinc byl jistý. Na druhé straně zahrozil Bartovič, Kovář jeho pokus vytěsnil ramenem nad branku. Ve velkých šancích se pak objevil veterán Nedvěd, brankář Jihočechů však svůj tým podržel. Mountfield hrál v první třetině třikrát přesilovku, ale naložil s nimi špatně, vážnější šanci si nevytvořil.

V úvodu druhé třetiny domácí v obraně dvakrát totálně vyhořeli a jen díky Kovářovi zůstávalo skóre bez branek. Liberec byl lepší, z náporu hostů domácí vysvobodila až jejich čtvrtá přesilovka. V ní už celá hala křičela gól, ovšem puk skončil po Langhammerově dorážce na levé tyči. Při své první přesilovce Severočeši měli tři velké šance, ale domácí se štěstím odolali. To jim však nebylo nic platné, v 35. minutě poslal rovnou z buly puk na Kováře Špaček, brankář Jihočechů kotouč neudržel a Vantuch dával do prázdné - 0:1. Vyrovnání mohlo přijít v další početní výhodě Mountfieldu. Znovu už diváci zvedali ruce nad hlavu, ovšem Kašpařík sám před Pincem nedal.

V závěrečné části se hosté soustředili především na obranu, "zavřeli" modrou čáru a domácí na tento způsob recept nenašli. Nepomohla jim ani hra bez brankáře v posledních dvou minutách.
Branky a nahrávky: 35. Vantuch (Špaček). Rozhodčí: Husička, Jeřábek - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 5358.

HC Mountfield: Kovář - Ptáček, Kolarz, Vráblík, Novák, Němeček, Kranjc, Mikuš - Martynek, Kotalík, Gulaš, Sailer, Šimánek, Kuchejda, Kašpařík, Podlešák, Horna, Burian, Červený, Langhammer, Mertl.

Bílí Tygři Liberec: Pinc - Čakajík, Výtisk, Moravec, Trončinský, Roth, Derner, Holub, Štich - Bárta, Víšek, Špaček, Ulrych, Kudrna, Urban, Kica, Bartovič, Vantuch, Bortňák, Vak, Nedvěd.