Českobudějovicko Českokrumlovsko Chomutovsko Jindřichohradecko Karlovarsko Písecko Prachaticko Praha-město Strakonicko Táborsko

Bídný Mountfield nebyl pro Kometu žádnou překážkou

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 17.02.2012 20:46 - Aktualizováno: 17.02.2012 20:47

Ve 49. kole Tipsport extraligy přivítali dnes českobudějovičtí hokejisté celek Komety Brno, který usilovně bojuje o účast v play off. A byli to Brněnští, kdo se po šedesáti minutách radovali z plného bodového zisku, navíc Trvaj ani jednou neinkasoval. HC Mountfield České Budějovice - HC Kometa Brno 0:3 (0:0, 0:1, 0:2).

Domácí začali náporem, v úvodních čtyřech minutách hosty sevřeli, v dobré šanci se ocitl Novák, následně se před Trvaje tlačil Gulaš, ale branka nepadla. Kovář v domácí brance zasahoval až v osmé minutě, kdy kryl střelu Němce. V polovině třetiny hráli Jihočeši přesilovku, ovšem na trestnou lavici po necelé minutě převahy usedl Kašpařík, takže se síly na ledě vyrovnaly. Minutu pak měli početní výhodu Brňané, ale šanci si nevytvořili. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Ve druhé třetině hráli nejdříve domácí další přesilovku opět bídně, vrcholem jejich zmaru bylo vyloučení Gulaše na jejím konci. Když k němu po 34 vteřinách usedl Horna, měla Kometa přesilovku 5 na 3, trvající více než minutu. Obětavě bráníci domácí však ubránili čisté konto. Ve velké šanci se po klidnější pasáži ocitl brněnský Čermák, jeho špatně trefený pokus ale skončil těsně vedle pravé tyče Kovářovy branky. Také Mountfield dostal výhodu přesilovky 5 na 3, ovšem jen v délce 21 vteřin. Tu nevyužil, v pokračující převaze jednoho muže hrubě chyboval na mosré útočné čáře Ptáček, do protiútoku proti jednomu obránci vyrazila dvojice Holec-Petrovický, skvělý Kovář ale zachránil. Přesto byl ale on, kdo v zápase kapituloval jako první. V čase 37:06 našel Divíšek před brankou mezi kruhy stojícího Tomáše Svobodu a ten střelou nad Kovářovu vyrážečku otevřel skóre, jež vydrželo do druhé přestávky.

Závěrečná třetina, to byla už jen brněnská "óda na radost", zato domácí hokejisté byli hodně bídní. Ve 45. minutě po Petrovického přihrávce zvyšoval do prázdné brány Holec, třetí gól dali hosté dokonce ve vlastním oslabení. Přesilové hry, to je opravdu "parádní disciplína" Jihočechů, jejich nemohoucnost v této herní variantě je až zarážející. Vítězství hostů bylo dnes zcela zasloužené.

Branky a nahrávky: 38. Svoboda (Divíšek), 45. Holec (Petrovický, Erat), 50. Kováčik (Dlouhý, Čermák). Rozhodčí: Jeřábek, Minář - Bláha, Kostka. Vyloučení: 3:7. Bez využití. . V oslabení: 0:1. Diváci: 4805.

HC Mountfield: Kovář - Dvořák, Kolarz, Kranjc, Němeček, Novák, Ptáček, Vydarený - Burian, Červený, Gulaš, Horna, Kašpařík, Kotalík, Kuchejda, Květoň, Langhammer, Martynek, Mertl, Sailer, Šimánek.

HC Kometa Brno: Trvaj - Bičánek, Hruška, Kováčik, Malec, Švrček, Vašíček, Žižka - Čermák, Divíšek, Dlouhý, Erat, Holec, Jankovič, Koreis, Němec, Petrovický, Svoboda Jak., Svoboda Jar., Svoboda T., Zohorna.