Českobudějovicko Českokrumlovsko Chomutovsko Jindřichohradecko Karlovarsko Písecko Prachaticko Praha-město Strakonicko Táborsko

Obrat v závěrečné desetiminutovce přinesl tři body, jinak to bylo trápení

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 24.01.2012 21:10

V dnešní dohrávce 35. kola hostili hokejisté Mountfieldu hráče Vítkovic a dlouho to vypadalo, že si hosté odvezou tři body. V utkání nepříliš pohledném ale domácí v závěrečné desetiminutovce vývoj utkání otočili. HC Mountfield České Budějovice - HC Vítkovice Steel 3:1 (0:1, 0:0, 3:0).

Už ve druhé minutě se domácím naskytla výhoda přesilové hry, ale názorně ukázali, že to rozhodně letos není jejich silná disciplína. Stejně mizerně pak zahráli další dvě přesilovky. Jak se zužitkuje výhoda jednoho muže v poli navíc, to ukázali Vítkovičtí při své první přesilovce. Ujčík "nabil" přesně Burgerovi, který v 17. minutě prostřelil vše, co mu stálo v cestě a otevřel skóre zápasu. Jihočeši se v první dvacetiminutovce trápili, nedařilo se jim nic.

Druhá třetina, to bylo neustálé vylučování na jedné i druhé straně, ale hokej to byl prachbídný. Mountfield měl možnost přesilovky 5 na 3, ale už je to obehraná písnička - nic z toho nebylo. Divák si opravdu na své nepřišel...

V závěrečné části to dlouho na nějaký zvrat nevypadalo, ale nakonec přišel v hodně nečekané chvíli. V 47. minutě byl vyloučen na čtyři minuty domácí obránce Novák a Vítkovice tak měly velkou šanci na zvýšení vedení. Místo toho však inkasovaly! Mikuš nahodil puk od modré a před brankou náhodně trefil Kašpaříka, od kterého se kotouč odrazil za Málka. Rozhodčí se jeli poradit s videorozhodčím, zda nešlo o úmyslné kopnutí, ale gól platil. Jihočechů byl najednou plný led, přežili další oslabení a necelé tři minuty před koncem dokonali obrat, když Burian dorazil Mikušovu střelu. Čtyřicet vteřin před koncem pak přišla parádní akce Gulaše, který se proháčkoval před Málka a nekompromisně zavěsil do šibenice.

Branky a nahrávky: 50. Kašpařík (Mikuš), 58. Burian (Mikuš, Kašpařík), 60. Gulaš (Květoň, Němeček) - 17. Burger (Ujčík). Rozhodčí: Jeřábek, Šindler - Bláha, Kostka. Vyloučení: 9:10. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3604.

HC Mountfield: Jakub Kovář - J. Novák, Vydarený, Ptáček, Kranjc, Němeček, Mikuš, Kolarz - Horna, Kašpařík, Šimánek - Gulaš, Langhammer, L. Květoň - Kuchejda, Mertl, Burian - Švihálek, Červený, J. Marek - od 27. navíc R. Pšurný.

HC Vítkovice Steel: Málek - Malík, Kudělka, Kasík, Voráček, Ovčačík, Trnka, Punčochář, Koma - Ujčík, Burger, J. Káňa - T. Káňa, Štefanka, Szturc - Pohl, R. Hruška, Klimek - Šedivý, Strapáč, Hlinka.