Českobudějovicko Českokrumlovsko Chomutovsko Jindřichohradecko Karlovarsko Písecko Prachaticko Praha-město Strakonicko Táborsko

V nehezkém utkání s Litvínovem urval Mountfield plný bodový zisk

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 19.01.2012 21:08 - Aktualizováno: 19.01.2012 21:09

V předehrávce 41. kola Tipsport extraligy porazili dnes hokejisté Mountfieldu v nepěkném zápase, plném přerušování, Litvínov a dotáhli se bodově na třetí Pardubice. HC Mountfield České Budějovice - HC Verva Litvínov 3:2 (0:0, 3:2, 0:0).

Nebylo to opravdu hezké utkání, chyběla mu plynulost. Po zápase to přiznal i kapitán českobudějovického celku František Ptáček. Pravdu však měl v tom, že důležité jsou pro Jihočechy tři body, protože v posledních zápasech jim to moc "nešlape".

Po bezbrankové úvodní dvacetiminutovce Mountfield vyšel lépe z přestřelky ve druhé části a ve třetí třetině i přes obrovský nápor soupeře v poslední minutě, který hrál power play a na trestné lavici seděl navíc domácí Vydarený, vedení 3:2 uhájil.

Branky a nahrávky: 25. Květoň (Gulaš), 27. Gulaš, 36. Květoň (Gulaš, Langhammer) - 29. Jenáček (Ručinský, Jareš), 38. Stříteský. Rozhodčí: Konc, Kubuš - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:6, využití: 2:1. Diváků: 3537.

HC Mountfield: Kovář - Ptáček, Kolarz, Novák, Němeček, Kranjc, Mikuš, Vydarený - Horna, Gulaš, Pšurný, Šimánek, Kuchejda, Marek, Kašpařík, Květoň, Burian, Červený, Švihálek, Langhammer, Mertl.

HC Verva Litvínov: Volke - Stříteský, Kousalík, Kubát, Gula, Skuhrovec, Jareš, Pojkar - Brejčák, Ručinský, Gerhát, Černý, Hübl, Jenáček, Kubinčák, Majdan, Frolík, Hanzl, Hujsa, Maxa.