Českobudějovicko Českokrumlovsko Chomutovsko Jindřichohradecko Karlovarsko Písecko Prachaticko Praha-město Strakonicko Táborsko

I potřetí porazili v letošní sezóně Zlín, tentokrát na jeho ledě

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 13.01.2012 20:20

Ačkoliv pátek třináctého, nebudou na ten dnešní hokejisté Mountfieldu vzpomínat ve zlém. V 38. kole Tipsport extraligy je čekala dlouhá cesta do Zlína, ovšem domů se vracejí s veselou. Za výhru jim totiž do tabulky přibyly tři velmi důležité body. PSG Zlín - HC Mountfield České Budějovice 2:3 (1:1, 2:3).

Do města obuvi přitom zavítal celek Českých Budějovic po téměř roční přestávce. Vždy totiž byly duely přeloženy, takže se odehrály na ledě Budějovic. Poslední dvě utkaní vyhráli hráči Mountfieldu 4:0 a 3:2, dnes byli úspěšní i potřetí. V první třetině se oba týmy nemohly dostat do tempa a výraznějších šancí bylo minimum, takže bezbrankový stav po dvaceti minutách diváky ani příliš nepřekvapil.

Ve druhé části se dostal Zlín sice do vedení, ale za minutu a půl Jihočeši krok srovnali. Ty pak několikrát podržel výborný Kovář v brance, a tak nerozhodný výsledek trval i po dvou třetinách.

V závěrečné části strhli vedení na svou stranu Jihočeši, když při přesilové hře se parádně uvolnil Langhammer a našel Gulaše, jenž střílel do prázdné branky. Domácí vyrovnali devět minut před koncem, kdy se ve skrumáži nejlépe orientoval Melenovský a skrz Kováře dotlačil puk za brankvou čáru. Zlínští chvilku nato nevyužili další přesilovku a přišel pro ně trest. Na pravém křídle se uvolnil Šimánek, před brankou našel Langhammera a ten svojí dnešní druhou brankou rozhodl o tom, že tři body putují na jih Čech.

Branky a nahrávky: 23. Veselý (Vlach, Melenovský), 51. Melenovský - 24. Langhammer (Gulaš), 45. Gulaš (Langhammer), 58. Langhammer (Šimánek). Rozhodčí: Šindler, Šír - Blümel, Kis. Vyloučení: 3:7. Využití: 0:1. Diváci: 4125.

PSG Zlín: Sedláček - Matějíček, Linhart, Míka, Galvas, Tesařík, Řezníček - Důras, Leška, Köhler - Holík, Čajánek, Kubiš - Melenovský, Roman Vlach, O. Veselý - Ondráček, Honejsek, Finsterle.
HC Mountfield: Kovář - Ptáček, Kranjc, J. Novák, Vydarený, Němeček, Mikuš - L. Květoň, Kašpařík, Šimánek - Gulaš, Langahammer, Burian - Kuchejda, Mertl, Sailer - R. Pšurný, Červený, Marek.