Českobudějovicko Českokrumlovsko Chomutovsko Jindřichohradecko Karlovarsko Písecko Prachaticko Praha-město Strakonicko Táborsko

Dvakrát stáhli třígólové manko, na body ale hokejisté v Plzni nedosáhli

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 10.01.2012 20:16 - Aktualizováno: 10.01.2012 20:20

Dvakrát na třígólové manko si v dnešní dohrávce 18. kola Tipsport extraligy nechali utéct hokejisté Mountfieldu domácí Plzeň, dvakrát se přiblížili na rozdíl jedné branky, ale vyrovnat se jim už nepodařilo, při hře bez brankáře navíc ještě jednou inkasovali. HC 1929 Plzeň - HC Mountfield České Budějovice 6:4 (2:0, 1:1, 3:3).

V začátku zápasu byli Jihočeši zřejmě ještě duchem v autobusu. Hned v první minutě přišla chyba v rozehrávce a Plzeň ji potrestala vedoucím gólem. Po vyrovnaném průběhu se pak domácí radovali v poslední minutě úvodní dvacetiminutovky, kdy využili přesilovou hru.

Když pak hned ve 22. minutě zvýšili na 3:0, vypadalo to na jihočeský debakl. Ten se však nezačal naplňovat, naopak. Mountfield snížil při přesilové hře a hned v nástupu do třetí třetiny stáhli náskok na pouhý jeden gól. V této bláznivé třetině však nebyl brankám konec. Dvěma brankami během necelých dvou minut utekli Plzeňští opět do třígólového trháku, ale ani to hosty nepoložilo na lopatky. Během minuty se i oni dvakrát radovali a bylo zaděláno na drama. Třicet vteřin před závěrečnou sirénou Jihočeši odvolali gólmana, naději na zvrat jim však vzal po devíti vteřinách Duda, který do prázdné klece definitivně rozhodl o tom, že tři body zůstaly v Plzni.

Branky a nahrávky: 1. Havlíček (Marušák), 20. Marušák (Vostřák, Straka), 22. Havlíček (Dvořák, Marušák), 49. Kubalík, 50. Johnson (Stránský), 60. Duda (Straka) - 29. Novák (Gulaš), 41. Langhammer (Gulaš), 54. Kuchejda (Červený), 55. Langhammer (Gulaš, Burian). Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Bádal, Svoboda. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. Diváků:5424.

Plzeň: A. Svoboda - Vykoukal, Jiří Hanzlík, Marušák, Kaberle, St. Pierre, Modrý, Kinrade - Duda, Martin Straka, Pletka - M. Dvořák, Havlíček, Andrašovský - Stránský, Jan Kovář, Johnson - Vostřák, Pitule, M. Heřman, od 34. navíc Kubalík.

České Budějovice: Jakub Kovář - Ptáček, Kranjc (41. Kolarz), J. Novák, Vydarený, Němeček, Mikuš - L. Květoň, Kašpařík, Šimánek - Gulaš, Langahammer, Burian - Kuchejda, Mertl, Sailer - R. Pšurný, Červený, Marek.